3 Velké výhody používání YouTubu při online podnikání

3 Velké výhody používání YouTubu při online podnikání

YouTube zpracovává více než 3 miliardy vyhledávacích dotazů za měsíc, což z něj po Googlu a Facebooku dělá druhý největší vyhledávač a třetí nejnavštěvovanější web po celém světě. Více než jedna miliarda lidí navštěvuje YouTube každý měsíc, a proto by každý, kdo se pohybuje v komerčním online prostředí měl zvážit jeho zahrnutí do svých marketingových strategií nebo kampaní.

Zatímco rozsah výhod, které přicházejí s marketingem na YouTube je neoddiskutovatelně široký, existují 3 velké výhody používání služby YouTube nejen při online podnikání.

1. Pomáháte si zvýšit svou pozici ve vyhledávačích

Videozáznamy na YouTube většinou obsahují v popisu odkaz na obchodní webovou stránku nebo jinak monetizovaný odkaz. Jedna z největších předností videa na YouTube je existence velmi vysoké šance, že divák, který sleduje vaše video, navštíví právě odkaz na vaše hlavní webové stránky.. Samozřejmě pokud na něj video nějakým způsobem zapůsobí a vy jej ještě vyzvete, aby na odkaz pod videem klikl.

google seo

Pravidelné uploadování videí nakonec vede k lepšímu umístění ve vyhledávači Google a dobrá věc je také to, že to není nijak nákladné. Na YouTube můžete nahrát videí kolik chcete, téměř bez nákladů. Není vždycky potřeba vytvářet profesionální reklamy. Vše, co potřebujete, je kamera ve vašem smartphonu a editační nástroje dostupné třeba prostřednictvím služby YouTube.

2. Poskytuje vám šanci získat publikum z celého světa

Vaše video na YouTube má potenciál být viděno milióny lidí po celém světě. Jednou z charakteristik videa je to, že můžete za několik sekund zachytit pozornost, zejména pokud pokud se vám podaří udělat zábavné, virální nebo hodnotné video.

How-to-Get-Your-Blog-in-Front-of-a-Large-Worldwide-Audience

Takže ve srovnání s písemným obsahem máte větší pravděpodobnost, že získáte vyšší procento publika a vyšší míru prokliku (CTR). Skvělá kombinace funkcí sdílení videa se službou YouTube také vytváří příležitost pro zapojení diváků, což znamená, že vaše publikum vás propaguje, zatímco vás u vás nakupují, což rozhodně každý online podnikatel ocení.

 

3. Umožňuje vám vytvořit vlastní databázi e-mailů

Chcete-li pro vaši firmu navýšit počet odběratelů e-mailu, můžete službu YouTube používat zcela zdarma. K dispozici je bezplatný software, který umožňuje vkládat přihlášení přímo do videa YouTube. Video může být dočasně zastaveno, dokud návštěvník nezadá svůj e-mail, čímž bezchybným způsobem a velmi originálním způsobem můžete rapidně navyšovat svou e-mailovou databázi.

Jeden takový názorný příklad jsem pro vás připravil ve videu níže. Do videa jsem vložil obrázek, který obsahuje odkaz na stránky Google. Samozřejmě tuto featuru můžete využít jak jen vás napadne. Bannerem můžete odkazovat kamkoli, třeba do vašeho e-shopu.

(BTW, obrázek odklikněte a na video se klidně mrkněte, o zajímavých věcech a plánech pro rok 2018 na něm mluví jeden z mých oblíbených youtuberů a skutečně úspěšný marketér Chris Record)

[aoa id=’1′][dn_wp_yt_youtube_source type=“101″ id=“6UWKBIlbdUM“][/aoa]

 

Často online podnikatelé vnímají, že získat e-mailový kontakt na potencionálního zákazníka je stále těžší a těžší. Lidé jsou chytří a svůj e-mal už jen tak někomu neposkytnou. Statistiky nicméně ukazují, že pokud někdo sleduje vaše YouTube kanály a videa, je mnohem pravděpodobnější, že se přihlásí k odběru, než třeba za použití nudného formuláře někde v patičce stránky.

Jak můžete vidět, YouTube je nepochybně životaschopná velmi účinná platforma, která vám může pomoci s růstem vašeho podnikání nepředstavitelným způsobem. Pokud investujete část svého času, abyste se seznámili s hlavními funkcemi a komponentami této platformy, uvidíte, jak užitečným a důležitým doplňkem k online marketingu YouTube je.

PS. Příště si povíme něco bližšího o pluginu, který jsem pro vložení banneru do videa použil. Máte se na co těšit 🙂

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář