lev a motivacni citat

4 motivační tipy pro posunutí vašeho byznysu kupředu

Už dlouho jsem chtěl sepsat nějaký motivační článek, ale konečně až nyní se mi to podařilo, tak doufám že se vám bude líbit. Jedním z nejdůležitějších bodů na cestě k vybudování prosperujícího online byznysu je, jak  se vám podaří reagovat na nevyhnutelnou sitaci, které čelí téměř každý podnikatel.

V momentě kdy rozjíždíte nový byznys, nějaká extra motivace není zapotřebí. Jste plní nadšení, očekávání a energie vám rozhodně nechybí. Vstát ráno z postele brzy a vrhnout se do práce vám najednou nedělá nejmenší problém. Máte před sebou nějakou výzvu a s nadšením ji jdete naproti. Ale postupem času se vaše energie ztrácí, začínáte prokrastinovat a celkově nadšení do práce je najednou o dost menší. Najednou vše nejde tak hladce jako na začátku.

Jak si tedy pomoci, co si říci a jak se správně namotivovat, aby jste zase s nadšením kráčeli k vytouženému cíli?

Přečtěte si třeba tyto 4 tipy, jak udržet motivaci a jak neztrácet nadšení posunovat váš byznys stále dopředu.

1. Jasně si definujte vaší vizi

Jedno krásné rčení říká: "Pokud nevíš kam jdeš, žádná cesta tě tam nedovede". Zeptejte se tedy sami sebe, kam kráčíte a po jaké cestě chcete, aby se váš byznys ubíral? Chcete ve vašem oboru mít tu nejlepší zákaznickou péči? Můžete, ale nelze toho dosáhnout náhodou, musíte přesně vědět co chcete s vaším byznysem udělat a kam ho směřovat.

Začněte obyčejným brainstormingem. Napište si každý cíl, kterého chcete s vaším projektem dosáhnout. I takové, která vám nyní připadají třeba přehnané nebo nereálné. Tím se nyní nezabývejte. Chcete vydělávat každý měsíc 25000 Kč? Napište si to. Chcete za 2 roky expandovat na zahraniční trh? Napište si to. Nemyslete na to, že je to třeba "mimo realitu" a že se vám to nemůže podařit. To je přesně postoj, který nesmíte zaujmout.

Napište si takto alespoň 20-30 cílů, kterých by jste chtěli s vaším byznysem dosáhnout. Seznam si projděte a vyberte z něj 5 nejdůležitějších cílů. Ještě jednou se zamyslete a očíslujte těchto 5 cílů od 1 do 5 podle váhy a důležitosti, které jim přikládáte. Číslo 1 znamená nejvyšší prioritu. Zaměřte se nyní na úkol, nebo cíl číslo 1. Tomuto cíli by jste nyní měli věnovat nejvíce vašeho úsilí. Je to nyní prvořadý úkol a všechny ostatní dejte nyní stranou. Zaměřte se na něj a definujte zásadní kroky jak tomuto cíli dojít.

Teď už musíte být trochu specifičtější. Promyslete si celý proces od začátku do konce. Budete potřebovat najmou další lidi? Budete potřebovat další finanční zdroje? Budete outsourcovat nějaké dílčí úkoly? Jestliže ano, kde to budete dělat?

Jakmile se podaří definovat ty nejdůležitější kroky, které je třeba udělat, podívejte se na to nyní zpětně. Co budete muset udělat tento rok, příští rok nebo v následujících letech, aby jste dosáhli svých cílů? Důležité je si uvědomit a rozdělit vaše cíle do těch krátkodobých, čtvrtletních cílů a poté na ty dlouhodobé, roční cíle.

V momentě, kdy máte takto definované vaše cíle, je dobré si ještě čtvrtletní cíle rozdělit do měsíčních a poté týdenních cílů. Najednou uvidíte, že ty obrovské, velké výzvy můžete dělat i po krůčcích, které už nejsou zas až tak nepřekonatelné.

Udělejte si každý týden čas a místo obvyklé rutiny se podívejte na vaše týdenní cíle. Může to být třeba výběr nového dodavatele nebo získání smlouvy s dopravním partnerem a tyto úkoly udělejte. Ať je to cokoli, měl by to být další dílčí krok, který vám pomůže k dosažení toho velkého cíle, vašeho snu, který jste si definovali na začátku.

Když se podíváte na celý svůj seznam, může se vám zdát, že je to trochu moc, ale uvědomte si jedno. Řím také nebyl postaven během jednoho dne. Dělejte dílčí, malé krůčky k vašemu síly a klidně oslavte každý malý úspěch. 

2. Vyberte se si oblíbené motivační citáty

A vracejte se k nim pravidelně, pokud se budete cítit zmatení, vyčerpaní nebo bez elánu. Většinu citátů, které se dodnes drží mají na svědomí ti nejbystřejší a nejzajímavější lidé, které moderní svět poznal, takže by jste jejich sílu neměli podceňovat.

Pro inspiraci jsem vybral pár mých oblíbených:

„Jestliže si vsugerujete neúspěch, pak vás čeká neúspěch. Někdo říká, že je nesmělý, hloupý. Zopakujte si to desetkrát za sebou a vaše nesmělost a hloupost se tím jen prohloubí.“

-Muhammad Ali-

"Začátkem všech úspěchů je touha. Pamatujte si to! Slabá touha přinese slabé výsledky, tak jako malý ohýnek vydá málo tepla."

-Napoleon Hill-

"Nikdy nemůžete přeplout oceán, pokud nemáte odvahu ztratit pobřeží z doholedu"

-Kryštof Kolumbus-

"Můžeš mít buď úspěchy, nebo výmluvy. Nemůžeš mít obojí"

-Arnold Schwarzenegger-

arnold schwarzenegger foto

 

 

 

 

 

 

Vytvořte si vlastní soupis vašich oblíbených motivačních citátů a mějte je na očích. Můžete si je třeba vytisknout a připnout na nástěnku na stěně, můžete si z nich sestavit slide a dát si je jako pozadí na plochu počítače nebo mobilu. Nechám to na vás, každému bude vyhovovat něco jiného.

3. Pracujte na svém projektu, když se cítíte v pohodě

Vyskočíte ráno z postele připraveni čelit všem výzvám dne, nebo vám po ránu trvá déle než se rozjedete? Je velice důležité uvědomit si a vnímat, kdy se cítíte jistí a silní a využít tyto chvíle na vypořádání se s nejdůležitějšími úkoly dne. Je to docela důležité, protože pokud ztratíte většinu vaší síly nekreativní nebo nedůležitou činností, nezbude vám síla na to tvořit a posouvat svůj projekt kupředu.

Také je velice důležité nenutit se do nějakého denního plánu, který vám není přirozený. Ztratíte tak velmi rychle mnoho z vaší motivace. Je to dvousečná sekera, takže to prosím na vědomí a odpozorujte, kdy jste takzvaně v "zóně". Tedy ve stavu snadné a přesto absolutní koncentrace na daný úkol, kdy nevnímáte okolí a jste můžete se naplno ponořit do své práce. V ten moment je nejlepší vyzvat na souboj ty největší úkoly.

4. Plánujte si úkoly na příští den

Všichni z uznávaných a úspěšných lidí v naší společnosti se shodují na tom, jak velice důležité je plánovat si svůj program na příští den. Tento velice jednoduchý, 5-ti minutový úkol může zařídit mnohem více, než si nyní připouštíte. Tím, že si další den naplánujete, sejmete ze svých ramen určitou tíhu a navíc se také psychicky připravíte na to, co váš příští den čeká.

V mnoha případech, a jistě mi v tomhle dáte za pravdu, je lepší problém odsunout a pořádně se vyspat. Jak se říká, "ráno moudřejší večera". Ráno už třeba odpověď na váš problém budete mít, nebo alespoň bude tušit, jakým směrem se vydat, aby jste překážku vyřešili.

Přestaňte donekonečna pátrat po těch správných příležitostech

Také jsem dříve strávil spoustu času neustálým hledání té správné příležitosti, se kterou bych si konečně mohl na internetu vydělat peníze. Trvalo mi docela dlouho než jsem pochopil jaké postupy na internetu fungují, které nástroje používat a se kterými společnostmi je výhodné spolupracovat. Nakonec jsem ale přišel na to, jak je možné na internetu vydělávat a proto bych vám rád ušetřil čas a peníze a doporučil vám právě ty příležitosti, které mám osobně vyzkoušené a které fungují. Doporučuji ji vám jich hned několik, aby jste si mohli vybrat tu, která vyhovuje právě vám. Ušetřete si raději čas a začněte vydělávat s nejlepšími projekty, které jsem na internetu objevil.

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář