4 TIPY JAK EFEKTIVNĚ PUBLIKOVAT VIDEA NA FACEBOOKU

4 tipy jak efektivně publikovat video na Facebooku

Je těžké popřít, že Facebook je dnes králem sociálních médií. Jak efektivně publikovat video na Facebooku je dnes otázkou bytí a nebytí.

Samozřejmě s trochou nadsázky.

Facebook je místem, kam každý majitel stránek, každá firma nebo e-shopista chodí, aby se spojil s novými lidmi. Jednou z nejefektivnějších metod, jak budovat vztahy a získávat nové kontakty je prostřednictvím videa.

Na Facebooku je každý den spuštěno 8 miliard videí, což je neskutečné číslo.

Jako platforma Facebook samozřejmě zachytil vzrůstající oblibu videa mezi uživateli a své prostředí a úsilí tomu uzpůsobuje.

Bezpochyby Facebook by měl být jedním z komponentů vaší marketingové strategie na sociálních sítích, jinak přicházíte o obrovské množství potencionálních zákazníků. Přinášíme několik zásadních tipů, kterých je dobré se držet, aby byla vaše videa na Facebooku maximálně efektivní.

Dělejte krátká videa

Toto pravidlo dáváme na první místo, protože je to podle nás nejdůležitější kritérium pro úspěch videa na Facebooku.

O Facebooku a videu na něm se dá říci, že čím kratší, tím lepší.

Uživatelé na Facebooku jsou zvyklí ještě před tím, než zmáčknou tlačítko play zkontrolovat délku videa.

Mnohem více stojí o takovou video svačinku, spíše než o hlavní chod. Proto jsou videa s délkou do 60 vteřin nejvíce úspěšná, ale pokud video ještě zkrátíte, bude to ještě lepší.

Pamatujte, že průměrná délka reálného sledování videa na Facebooku je pouhých 18 vteřin.

Jasně z toho vyplývá, že čím kratší video obsah, je větší pravděpodobnost, že uživatelé kliknou na tlačítko play a dokoukají video až do konce.

Video musí být srozumitelné i bez zvuku

Abychom to uvedli úplně na pravou míru, toto není jen doporučení, ale naprostá nezbytnost.

85 % videí na Facebooku lidé sledují s vypnutým zvukem!

Není tedy příliš dobré spoléhat na to, že lidé si zvuk u videa zapnou. Drtivá většina z nich to nedělá a proto je velmi důležité přizpůsobit video tak, aby své poselství bylo schopné divákovi předat i bez zvuku.

Velmi mnoho uživatelů publikujících na Facebooku však tento trend zcela nezachytilo.

Podle výsledků průzkumu Facebooku vyšlo najevo, že 41% videí na Facebooku nedává příliš velký smysl bez zvukového doprovodu.

Nebuďte součástí této statistiky a přizpůsobte svá videa k tomu, aby dávala smysl i když je aktivní tlačítko mute.

Použijte tlačítka Call To Action

Pro velké množství společností, e-shopů, nebo jiných podnikatelů není Facebook jejich druhý domov, ale pouze platforma, na které mají svou prezentaci.

Cílem přítomnosti na Facebooku je získat followery, vybudovat si loajální publikum a přivést tyto návštěvníky skrze Facebook na vlastní webové stránky. Tlačítka Call To Action jsou velmi důležitým prvkem, který pomůže tyto cíle splnit.

Použité tlačítka Call To Action mohou např. povzbudit diváky aby začali sledovat vaši stránku. Můžete je nasměrovat na doplňující nebo podobný obsah na vašich stránkách.

Můžete je požádat o napsání komentářů pod příspěvek nebo video.

Tlačítka Call To Action jsou nejlepším prostředkem k tomu, abyste nasměrovali chování uživatele kýženým směrem.

Facebook implementoval velmi užitečné Call To Action tlačítka také pro videa. Publikující má tak možnost přidat textový Call To Action overlay ke každému videu, na který může divák kliknout a bude přesměrován přesně tam, kam publikující chce.

Optimalizujte své cílové publikum

I přesto, že placená podpora příspěvků je více účinná, Facebook nabízí také funkci, která se jmenuje „Optimalizace cílového publika pro příspěvky“, můžete ji použit na všech stránkách a to zdarma. Jakmile tuto funkci zapnete, budete moci cíli na uživatele podle jejich zájmů, aktuální lokace, věku, pohlaví atd.

Je to poměrně jednoduchá možnost, jak své video příspěvky sdílet s co nejvíce relevantním publikem. U této ideální skupiny uživatelů je velká pravděpodobnost, že je budou vaše příspěvky zajímat, bavit a díky tomu se můžete těšit na příliv leadů a růst objednávek.

Doufáme, že si z dnešního článku odnesete zajímavé postřehy, ať už s publikováním video příspěvků na Facebooku začínáte, nebo už máte nějaké to video na Facebooku nasdílené.

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář