5 důvodů, proč využít video marketing ve svém podnikání

5 důvodů, proč využít video marketing ve svém podnikání

O vzrůstající důležitosti video marketingu asi není pochyb. Popularita video obsahu neustále stoupá a nic nenasvědčuje tomu, že tomu bude v následujících letech jinak. Je to vlastně docela logické. Konzumace obsahu v podobě videa je pro diváka v zásadě tou nejpohodlnější a většinou také nejzábavnější formou, jak nové informace nasávat.

V rychlosti jsem připravil 5 nejdůležitějších důvodů, proč je vhodné využívat video marketing ve svém podnikání.

 1. Pravděpodobnost, že uživatel po shlédnutí videa nakoupí daný výrobek nebo službu vzrůstá podle průzkumu o 64-85 %
 2. Webové stránky s video obsahem získávají zhruba o 20% více návštěvníků než stránky, které nabízí obsah pouze ve formě textu
 3. Máte mnohem větší šanci, že se vám zvýší SEO ranking (pro Google je velmi důležité, jestli jsou na webu také videa nebo ne)
 4. Díky videu vzrůstá průměrná doba, kterou uživatel na stránce stráví, což je také jeden z velmi důležitých SEO faktorů a indikátorů pro Google, jak vysoko vaši stránku zařadit
 5. Průměrný počet zpětných odkazů, které získá stránka obsahující video je zhruba 3x vyšší než u stránky, která video neobsahuje

 

Tento seznam je opravdu jen výběr z mnoha výhod, které video marketing nabízí. V současné chvíli je stále spoustu oblastí a to především u nás, ve kterých se můžete díky video marketingu na YouTubu prosadit, získat nové kontakty a zákazníky.

V nedávné době jsem procházel desítky českých YouTube profilů a kanálů a odnesl jsem si z toho dva základní poznatky. Ten první je, že je opravdu ještě neuvěřitelné množství prostoru pro vaši tvorbu. Pro některé odvětví a tržní niky u nás v podstatě nenajdete relevantní video obsah. O celých kanálech či „seriálech“ o více než třech pokračováních ani nemluvě.

Druhou zajímavou věcí, které jsem si všiml je, že některé kanály, ač jsou docela úspěšné a mají i tisíce odběratelů, nemají svoje videa dobře optimalizované z pohledu SEO. I přesto, že jejich videa jsou na prvních příčkách vyhledávání, na první pohled by se u nich dalo ještě dost zapracovat na SEO optimalizaci.

Co tím chci říct?

Ve video marketingu je u nás stále obrovský prostor i potenciál dá se říci pro každého. Možná je to tím, že tvorba videa je složitá a drahá záležitost. Ale kdeže..

Video dnes zvládne natočit každý, ať už s použitím smartphonu, nebo třeba webové kamery. Zapomeňte na to, že musí být vše perfektní. Jde především o autenticitu. Nikdo moc není zvědavý na škrobené přednášky. A vtipná nebo poučná videa se udělat opravdu na cokoli, stačí se jen chvilinku zamyslet.

Dostupná je taky řady nástrojů, které vám s tvorbou a editací videa pomůžou. Není potřeba platit horentní tisíce za složité programy, se kterými se pořádně niky nenaučíte. Tady je pár tipů na animační a další programy, se kterými je tvorba videa hračka. Na ukázku jsem během 5-ti minut připravil jednoduché video v programu Biteable:

 • Biteable – jeden z nástrojů, který hodně často používám. Obsahuje desetitisíce připravených video klipů, stovky animací atd. Opravdu velmi snadno se s ním pracuje a výsledek vypadá skvěle. Program se dá předplatit na celý rok dopředu, nebo si můžete jednotlivá videa platit samostatně. Osobně jsem zaplatil na rok dopředu a můžu tak produkovat neomezené množství videí. Na Biteable se můžete podívat tady – https://biteable.com/
 • Sparkol – je velmi zajímavý web, který nabízí dva programy – VideoScribe a Tawe. Oba dva umí jedinečná videa, opravdu stojí za vyzkoušení. Tady se můžete podívat na video ukázku:
 • Movavi – je nejen video editor, ale nabízí toho mnohem, mnohem víc. Podívejte se sami na http://www.movavi.com/
 • Camtasia – o Camasii se asi není třeba nějak rozepisovat. Jeden nejprofesionálnější nástrojů pro nahrávání obrazovky a editaci videa. Placený program, ale funkcemi a zpracování stojí za to. Camtasii si můžete stáhnout zde.
 • Animaker – šikovný prográmek pro animovaná videa, který jsem taky chvíli využíval. Na detaily se můžete podívat na https://www.animaker.com/
 • GoAnimate – je trochu dražší prográmek, ale za to s ním dokážete jednoduše vytvořit video na profi úrovni. Více na https://goanimate.com/
 • Powtoon – je u nás docela oblíbený progam pro tvorbu animací a video prezentací. Velmi snadno se s ním pracuje a obsahuje řadu volně dostupných šablon. Pokud vás zajímá více, klikněte na https://www.powtoon.com/

 

Nástrojů je opravdu mnoho, zmínil jsem jen některé, se kterými můžete začít. A pokud si i přesto nevěříte, vždycky je možnost danou práci outsourcovat. Stačí se obrátit na někoho ze Stovkomatu, Easytasku nebo třeba Fiverru.

Jednou stranou mince je tvorba videa, druhou stranou mince je jeho nahrání na YouTube a jeho následná propagace. Na tu je potřeba vynaložit stejné úsilí, jak na tvorbu videa. Jak správě nahrávat videa na YouTube a jak dosáhnout toho, aby se umisťovali na předních příčkách vyhledávání se krátce zmiňuju ve svém reportu YouTube Profit, který si zdarma můžete stáhnout zde.

Tady je ukázka jak jsem dostal výše zmíněné video z programu Biteable na první příčky vyhledávání:

5 duvodu na googlu video

 

5 duvodu na googlu

 

 

5 duvodu na youtube

 

Není důvod otálet, pusťte se do video marketingu ještě dnes a zkuste vytvořit alespoň jedno video.

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář