Jak-zapojit-video-do-sociální-marketingové-strategie

7 tipů jak zapojit video do marketingové strategie na sociálních sítích

Dnešní příspěvek nebude o tom, jak důležité je začít využívat video ve svém online i offline podnikání. To vše už víme. Už mnohokrát jsme slyšeli jak je video obsah důležitý a zaujímá stále více podílu v obsahovém marketingu. Dnes se na video marketing podíváme z trochu praktičtějšího hlediska a ukážeme si 7 rychlých tipů, jak implementovat video do sociální marketingové strategie.

V jedné přednášce jsem měl možnost poslouchat zainteresovaného spíkra, který měl zajímavé postřehy, o kterých jsem předtím ani neuvažoval. Mimo jiné zapojil do konverzace také publikum a položil jim třeba tyto otázky:

„Kolik z Vás čte denně příspěvky na sociálních sítích?

  • téměř všichni lidé v publiku odpovědělo kladně

„Kolik z Vás píše denně nějaké příspěvky na Facebook, Twitter apod.?

  • opět téměř všichni lidé z publika se přihlásili

„Kolik z Vás se denně dívá na sociálních médiích na video?“

  • zase se přihlásila drtivá většina přítomných

„A kolik z Vás denně publikuje vlastní video příspěvky?

  • Na tuto otázku nikdo z přítomných kladně neodpověděl.

Vidíte tu disproporci? Video je všemi konzumováno, ale produkováno jen velkou menšinou.

Tato disproporce dělá z videa jedno z posledních málo využitých médií.

Jak využít tuto disproporci ve svůj prospěch? Je potřeba začít produkovat videa, která vám přitáhnou pozornost a následně také zákazníky.

Podívejte se na 7 rychlých tipů, jak použít video na sociálních sítích na ve svém podnikání.

  1. Použijte video ke sdělení novinek

Informovat návštěvníky a zákazníky o novinkách spojených s chodem vaší firmy a oboru byste měli pravidelně. Ať už se jedná o získání různých certifikátů, vylepšení produktu, nových benefitech pro zaměstnance, spojení s nových strategickým partnerem, získání nové významné zakázky, spuštění nové řady výrobků atd.

Jak lépe ukázat lidem o čem mluvíte než za pomoci videa?

  1. Oslavujte státní svátky a různé důležité výročí

Věděli jste, že v Americe mají každý den nějaký „národní den“. 3. únor je dnem mrkvových dortů, 15. březen je národním dnem, kdy si myslíte že vše je špatně, 23. březen je národní den špenátu, 1. červen národním dnem chození na boso, 4. červen je národní sýrový den atp.

U nás to tak přehnaně nebereme, ale proč nevyužít příležitost a nevytvořit originální video třeba k celosvětovému dni palačinek, který připadá na 28.2.? Pokud provozujete třeba cukrárnu, je to výborná příležitost jak o sobě dát vědět.

Hezké video ke Cupcake day je k vidění zde:

  1. Představte lidem své zaměstnance

Je to jednoduché. Do určité míry. Ale pokud nebudou zaměstnanci proti, natočte s každým z nich krátké video. Ukažte jejich příběh, o co se ve firmě starají a co je nejvíc důležité, jak pomáhají vašim zákazníkům uspět, vyřešit nějaký problém atd. Udělejte svou firmu více transparentní a osobní. Nakonec to může být docela zábava.

Podívejte se třeba na Amazon a jeho video ‘Meet The Team’ k propagaci Amazon Echo.

  1. Využijte Live Streaming

Live streaming je jedním z nejdiskutovanějších témat video marketingu a reklamy a nejvýznamnější platformy tento formát tlačí kupředu. Jak chce třeba Facebook prosadit tuto metodu šíření obsahu si můžete přečíst v detailech tady.

Zkuste využít nových technologií a trendů ve vlastní prospěch. Vyhraďte si dny v týdnu a čas, kdy budete streamovat video o vašem tématu. Můžete upozornit na důležité události nadcházejícího týdne. A nebojte, že tento obsah uvidí pouze lidé kteří se dívají živě. Většina platforem umožňuje automaticky poslat nahrávku přímo do na zeď vašich profilů na sociálních sítích.

Pokud byste se chtěli ponořit do Live streamingu více, tady můžete najít některé tipy jak si připravit strategii pro živé vysílání.

  1. Vytvořte prázdninové video

Nejen že můžete využít video při příležitosti prázdnin, ale můžete také udělat video před příchodem třeba Vánoc a navnadit návštěvníky svého webu na přicházející volno a promovat s tím vaše produkty. Lidé milují prázdniny, můžete tak očekávat jen pozitivní reakce.

Příklad prázdninového videa:

  1. Udělejte Explainer video

Opravdu nezáleží na tom jaký produkt nebo službu prodáváte. Vždycky můžete potěšit zákazníky vytvořením explainer video. Explainer video, tedy video s návodem a vysvětlením, jak daný produkt nebo službu využívat by mělo být kratší než 2 minuty. Video by také mělo být jasný cíl. Mějte jednoduchou strategii. Můžete se nechat vést třeba strategií GET´EM, což je zkratka pro Give, Explain, Tell, Explain (even more) a Make. Tady je příkald strategie GET´EM.

Give – Dejte důvod k akci

Explain – Vysvětlete problém, kterému vaši návštěvníci čelí

Tell – Řekněte návštěvníkům o kolik snazší by měli život, pokud by využívali váš produkt

Explain even more – Vysvětlete jak váš produkt nebo služba funguje

Make – ujistěte, že váš produkt nebo služba přináší nejlepší řešení

Tato jednoduchá strategie vám pomůže při tvorbě perfektních explainer videí. Pokud se toho chopíte správně, může se takové video proměnit v jeden nejefektivnějších marketingových kanálů, ze kterého budete těžit ještě dlouho poté.

Podívejte se třeba na toto explainer video, ve kterém ukazuje můj oblíbený marketing guru Niel Patel co umí jeho společnost Crazy Egg.

7. Propagujte vaši společnost s náborovými videi

Nikdo neví, jak úžasná je vaše společnost tak dobře jako vy samotní. Nebojte se poukázat na výhody, benefity, prostředí a co vás dělá unikátními. Pokud se snažíte do své firmy přilákat nové talenty nebo kvalitní lidi, měli byste se profilovat jako leader v oboru. Tady se můžete podívat na některá perfektní náborové videa:

Dropbox

BambooHR

Rackspace

Závěrem

S těmito tipy by neměl být problém vytvářet videa pro sociální média na denní bázi. Samozřejmě velmi záleží na oboru vašeho podnikání, ale možnosti jsou skutečně neomezené a tak v každém oboru můžete zapojit video do svých marketingových aktivit na sociálních sítích.

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář