affiliate marketing

Affiliate marketing

Affiliate marketing - jednoduchá cesta k pěkným výdělkům

Affiliate marketing je jedním ze způsobů, jak se na internetu vydělávají opravdové peníze. Zjednodušeně řečeno, jedná se o doporučování zboží a služeb ostatním lidem.

Jakmile se tito lidé dostanou přes váš unikátní odkaz na stránky affiliate partnera a nakoupí, náleží vám provize z prodeje.

Osobní doporučení je jedním z nejsilnějších marketingových nástrojů a může společnosti dopomoci k rapidnímu nárůstu prodeje.

Samozřejmě za předpokladu, že disponuje kvalitními produkty, které každý rád svému známému doporučí. Aniž byste o tom třeba věděli nebo o tom vědomě přemýšleli, určitě jste každý z vás poradil kamarádovi co si nekupovat nebo naopak co se vám zdá jako dobrý produkt, ale ani by vás nenapadlo že za něco takového můžete dostat zaplaceno.

S affiliate marketingem je to jiné. Tady za doporučení zaplaceno dostanete.

Myslíte to s vyděláváním na internetu opravdu vážně? Chcete se naučit krok za krokem, jak začít na internetu vydělávat? Jak postavit svůj vlastní online byznys s minimálními počátečními náklady?

Jestli si nevíte rády, tápete, snažili jste se začít na internetu vydělávat ale "něco" se pokazilo a vaše projekty vám nevyšly, právě pro vás je tady připraven

Komplexní průvodce vyděláváním na internetu.

Tento video kurz od Davida Kristena a Tomáše Dekana je jedinečným průvodcem ve světě dnešního online podnikání. Aby byl kurz přehledný, je rozdělen do 3 modulů, ve kterých Vás srozumitelně a názorně David s Tomášem povedou za ruku a ukážou vám jak začít.

Nejdříve si vlastními silami a téměř bez financí založíte svůj vlastní web, následně jej zviditelníte ve vyhledávačích ostatním návštěvníkům a nakonec zmonetizujete jedním ze způsobů výdělku.

Všechno hezky pěkně krok za krokem, na konkrétních příkladech, s minimem teorie a maximem praxe (více jak 70% času kurzu vidíte nasdílenou obrazovku – více názorněji už to nejde). 

Naučíte se využívat online nástroje, aplikace a moderní trendy, díky kterým dosáhnete úspěchu daleko rychleji, než tradičními cestami. Kurz se také dost věnuje přímo affiliate marketingu, takže si určitě přijdete na své.

Pokud si chcete přečíst základy affiliate marketingu, stáhněte si z pravé lišty zdarma můj e-book "Affiliate marketing pro začátečníky".

jak začít s affiliate marketingem

Takže zpět k affiliate marketingu. Jakmile někomu přes vaše reklamní a marketingové nástroje (např. váš unikátní affiliate odkaz, bannery, návody, lead magnety atd.) někomu doporučíte nějaký produkt a on po vašem doporučení provede nákup, získáváte nárok na odměnu.

Bývají to jednotky až desítky procent z ceny produktu nebo služby.

Mezi nejznámější affiliate kampaně u nás dříve patřila kampaň aukčního portálu Aukro.cz, kde jste za každého nového registrovaného člena přes váš odkaz dostávali 150 Kč.

Pro toho, kdo byl v té době šikovný to znamenalo příjem v řádech tisíců či desetitisíců měsíčně. Tato kampaň nicméně již neběží, ale jsou tu zajisté jiné, kterým můžeme věnovat svou pozornost.

Zamířit můžete třeba na portále espoluprace.cz, kde najdete řadu společností z různých oborů, které affiliate partnerství nabízejí. Můžete se připojit a začít propagovat různé e-shopy, energetické služby, online hry, finanční služby, půjčky, seznamky atd. Výběr na espolupráci je opravdu široký a najdete zde mnoho kampaní, které platí za každý lead.

Mimochodem, v affiliate marketingu nezískáte provizo pouze v případě prodeje. Je mnoho služeb a affiliate programů, kde získáte odměnu za to, že se třeba pouze doporučený partner zaregistruje, vyplní dotazník atp. 

Další z velice známých společností, kteří mají obrovskou affiliate síť je společnost Invia, která se zaměřuje na prodej pobytových zájezdů a dovolených. Pokud dokážete oslovit dostatek lidí, kteří si přes vaše doporučení koupí u Invie nějaký zájezd, odměna vás nemine.

odměny z affiliate marketingu

U Invie se pohybuje provize kolem 3% procent, ale ceny některých zájezdů se pohybují v řádech desetitisíců, takže si sami snadno můžete spočítat, kolik vám propagace zájezdů od Invie může přinést.

Affiliate marketing je vhodný naprosto pro každého, nemusíte mít ani vlastní webové stránky, stačí se u partnerské společnosti zaregistrovat, získat váš unikátní affilate kód/odkaz a můžete ho využít k propagaci dané firmy, kdekoli vás napadne.

V emailech, v různých diskuzních fórech, na sociálních sítích...fantazii se meze nekladou. Zase ale platí pravidlo, že je vhodné vybírat si firmy a jejich produkty, které mám nejlépe sám vyzkoušené nebo o nich se 100 % jistotou vím, že jsou kvalitní a přínosné.

Za druhé je dobré propagovat produkty nebo firmy, se kterými nějakým způsobem rezonuji, jejichž produkty mi jsou sympatické a o kterých dokáži potencionálními kupci také něco říci.

Bezhlavé vkládání vašeho affiliate odkazu na každé zákoutí internetu, které vám to dovolí bez nějaké relevance nebo dalšího vysvětlení nemá smysl a takto by jste potencionální zákazníky získali jen velmi těžko.

Affiliate-Marketing

Dnes je affiliate marketing tak rozšířený, že s trochou nadsázky můžeme říci, že ho nabízí každá druhá firma. Opravdu ať už je váš zájem jakýkoli, od sportu, přes rychlá auta, vaření, knihy, elektroniku, bydlení, finance, oblečení, vzdělání nebo cestování, ve všech těchto oborech najdete řadu firem, které affiliate spolupráci nabízí.

Nemá tedy asi úplně smysl vypisovat vám zde různé firmy, se kterými můžete jako affiliate partner spolupracovat. Stačí zadat do Googlu název produktu nebo obor, ve kterém by jste se chtěli pohybovat a heslo affiliate.

Můžete si tak vybrat a začít doporučovat opravdu jen to, s čím máte zkušenost, čemu věříte a co je vám sympatické. Odměny, kterých můžete dosáhnout jsou proměnlivé, záleží na konkrétní společnosti a konkrétním produktu.

Především ale záleží na vaší šikovnosti a píli, kolika lidem dokážete danou věc doporučit a kolik lidí si přes vaše doporučení daný produkt koupí.

Přestaňte donekonečna pátrat po těch správných příležitostech

Také jsem dříve strávil spoustu času neustálým hledání té správné příležitosti, se kterou bych si konečně mohl na internetu vydělat peníze. Trvalo mi docela dlouho než jsem pochopil jaké postupy na internetu fungují, které nástroje používat a se kterými společnostmi je výhodné spolupracovat. Nakonec jsem ale přišel na to, jak je možné na internetu vydělávat a proto bych vám rád ušetřil čas a peníze a doporučil vám právě ty příležitosti, které mám osobně vyzkoušené a které fungují. Doporučuji ji vám jich hned několik, aby jste si mohli vybrat tu, která vyhovuje právě vám. Ušetřete si raději čas a začněte vydělávat s nejlepšími projekty, které jsem na internetu objevil. 

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář