bez práce nejsou koláče

Bez práce nejsou koláče…ani leady, ani objednávky natož prachy

Chcete vydělávat na internetu? OPRAVDU?

A jste na to připravení? Víte co to obnáší? Máte na to čas? Občas se budu ptát na dráždivý otázky, ale pokud uvažujete o začátku vydělávání nebo podnikání na internetu, možná, nebo spíš určitě vám tenhle příspěvek přijde vhod.

Vynecháme dnes z našeho příspěvku e-shopy, kterých je v České Republice víc než kojenců a prorazit s novým e-shopem dnes není vůbec žádná sranda. Dokazuje je to i hrubá statistika toho, kolik e-shopu je skutečně výdělečných, nebo které dokonce své majitele živí.

Odhaduje se, že 75 % e-shopů u nás jsou ležáci, kteří čekají na svůj odchod, až jim expiruje hosting nebo doména.

Zhruba 10% e-shopů je schopných generovat pár stovek či tisícovek měsíčně. Z toho taky moc složenek nezaplatíte.

Dalších 10% jsou e-shopy, které fungují a generují svému majiteli příjmy, ze kterých už je možné vyžít  - řekněme zhruba na úrovni zaměstnaneckých mezd od 25 000-40 000 Kč / měsíčně. Pro většinu e-shopistů je právě tohle meta, na kterou by chtěli dosáhnout. Vymanit ze pracovního poměru a dělat si ten svůj e-shopík, který je baví a taky živí.

A zhruba těch posledních 5% jsou e-shopy, kteří kralují. Rozrostli se do velikostí, kdy mají desítky i stovky zaměstnanců a prodávají zboží s obratem desítek a stovek miliónů korun. Patří sem např. Kasa, Alza, CZC, Mall, SpokojenýPes, 4home a další..

Jak vidíte, ani pokud se vrhnete do e-shopu, nemáte nějaké výdělky zaručené. Založit dnes e-shop zvládne každý. Ale udělat z něj ziskový a stabilní e-shop, to už chce trochu kumštu. Pokud nemáte dobrý nápad a alespoň pár desítek tisíc na rozjezd, na e-shop raději zapomeňte.

pravé řemeslo

Vraťme se ale k našemu tématu.

Jestli čtete tenhle příspěvek, určitě i vy chcete vydělávat na internetu. Možná se budu teď ptát hloupě, ale zkuste to přetrpět. A hlavně si na moje otázky odpovědět. Budete to pak mít mnohem snazší .)

Proč chcete vydělávat právě na internetu? Nebylo by jednodušší vzít pár víkendů v Kauflandu? Co Vás k tomu žene? Máte nějaký svůj vlastní důvod, nebo jen kámoš říkal jak to na tom internetu frčí? Jaká je vaše vnitřní touha?

Máte opravdu silnou vnitřní motivaci, nebo chcete taky ten e-shop, protože „takhle prodává ty svoje krámy Tonda odvedle a vidíš, teď si vozí prdel v superbu“.. Dokážete být sami sobě šéfem? Nebo nad sebou potřebujete mít dohled?

Máte nějaké osobní předpoklady nebo výhody, aby jste s výdělkem na internetu začali? Není to určující, ale pokud je vaším denním chlebem oddělat si těch svých 7,5 hodiny a konečně mazat za chlapama na jedno, trochu si zanadávat jak to tady nefunguje, večer zkouknout fotbal a druhý den nanovo, asi úplně ty nejlepší předpoklady nemáte.

Budete mít čas e-shop vůbec zprovoznit a hlavně udržovat v chodu, aktuální a pracovat na jeho růstu? Nebo v to jen doufáte?

A je vlastně jedno, jestli chcete prodávat na e-shopu, budovat magazín, hobby web nebo psát blog. U všech forem platí určité zásady a u všech je dobré si také odpovědět na předchozí otázky ještě předtím, než se do něčeho vůbec pustíte. Těch otázek, na které si musíte zodpovědět je mnohem víc, ale podle mě je ta nejdůležitější PROČ.

Pokud znáte dobře svoje proč, je dostatečně silné, aby vás podrželo i v časech, kdy se třeba až tak nedaří, budete to mít zase o mnoho jednodušší. Máte zodpovězeno?

Prošli jsme tedy rychlou dělostřeleckou teoretickou přípravou. Teď se zeptám trochu ostřeji. A co jste pro to „vydělávání na internetu“ už skutečně udělali?

Víte proč se někteří opravdoví odborníci jako třeba Niel Patel nebojí pustit do světa své know-how? Proč nemají strach, že si tím obrovsky zvýší konkurenci? Inu, ty opravdu cenné informace a know-how si nechají většinou hezky zaplatit předtím, než je do světa vytroubí. A navíc, což je to hlavní, vědí, že 98% lidí poznatky nepřevede do praxe.

Takže se zas až tak netrestejte za to, že jste vlastně nic pořádného pro vydělávání na internetu neudělali a spíše o tom jen mluvíte, sledujete videa, čtete edukační články, ale akce jaksi chybí.

jdi do akce

Do téhle kolonky spadá drtivá většina lidí.

A jak víte, bez akce není reakce. Pokud nezačnete, nikdo jiný to za vás neudělá. Pokud se to napoprvé nepovede, nikdo jiný za vás nezačne znovu. Pokud se vám to podaří skutečně rozjet, užívat si úspěchu budete hlavně VY.

Jak kdo seje, tak také sklízí. Abychom si to tedy trochu vtlačili do paměti, aniž se budeme bavit o konkrétním produktu, službě nebo projektu, který chcete na internetu spustit, abyste vydělali nějakou kačku, musíte si jako nováček už předem rozmyslet spoustu věcí. Na začátek ta nejdůležitější:

-PROČ chci internetu vydělávat? … a ne, kvůli více penězům není správná, resp. dostatečná odpověď

-Chci si přivydělat pár stovek, nebo chci časem vybudovat z práce na internetu stabilní příjem?...za a i za b je správně

-Chci se opravdu pustit do té e-džungle a prosadit svůj projekt? …mám na to čas, peníze a nervy?

-Nebylo by lepší vzít peníze na internetové podnikání a raději je někde investovat? …tady přemýšlejte opravdu důkladně

-Dokážu být sám sobě šéfem, nebo jsem numero uno v prokrastinaci? …hmm, co že jsem to chtěl ten minulý týden udělat?

-Umím si určit priority? …jasně, hlavně aby tohle tlačítko mělo světlejší odstín a měl jsem tam v postranním panelu místo na reklamu

-Mám nějaké výjimečné schopnosti nebo dovednosti? …nejsou třeba proto, aby jste nejen na internetu začali vydělávat, ale hodí se, pokud jsou..

-Umím něco alespoň dobře? … to už by chtělo 🙂 ať už jsou to technické věci, obchod, marketing, ovládání sociálních sítí, komunikace s lidmi atd.

-Co jsou moje silné a slabé stránky? …vaše osobně, vy budete tahounem a na vás bude váš projekt stát a padat

-Jaký je můj vnitřní motor, který mě požene dál i horších časech? …když už vás nepodpoří jiní, musíte to umět alespoň sami .)

-Kolik peněz mě to na začátku bude stát? ...začít můžete s pětistovkou v kapse za doménu a hosting, ale co s tím pak dokážete udělat a jak dlouho to bude trvat, to už je druhá otázka (nápověda: trpělivost přináší růže)

-Mám nějaké zkušenosti? …odborné, pracovní myslím.. že jste hráli do 20 let hokej vám s podnikáním na netu asi moc nepomůže

-Zvládnu postavit základní web svépomocí, nebo si budu muset na každou prkotinu najímat externisty? …doména, hosting, wordpress..nic vám to neříká? tak zatím nezačínejte a ještě se něco přiučte..

-Kolik hodin týdně budu moci svému projektu věnovat? …2 hodiny týdně? Záleží na velikosti projektu, ale ze zkušenosti říkám že i ty menší projekty by se v klidu dali dělat na fulltime a pořád by nebylo hotovo

Zvládli jste dočíst až sem? Máte odvahu 🙂 .. Rozhodně nechci abyste nějakým způsobem zanevřeli, ztratili odvahu, elán a nadšení na internetu začít vydělávat.

Jen jsem vás chtěl trochu připravit předtím, než se do něčeho bezhlavě vrhnete, strávíte tím desítky nebo stovky hodin práce a pak zjistíte, že vás to vlastně nebaví. Nejdřív myslet a pak konat. Pokud budete jen hltat teorii, nic nevyděláte. Pokud se vrhnete do projektu, aniž byste ho předtím alespoň rámcově promysleli, taky asi nedopadnete slavně.

Takže zhluboka dýchejte, přemýšlejte o svých záměrech a pusťte se do AKCE!

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář