Freelancer

Freelancing

Freelancing - nabídněte své odborné znalosti

K vykonávání práce freelancera je nutný jeden předpoklad. A to ten, že budete ve svém oboru dobří. Freelanceři staví své podnikání na unikátnosti jejich znalostí, zkušeností a celkového know-how. Freelanceři jsou profesionálové na volné noze, bez stálého pracovního poměru, které si najímají různé firmy za výhodnějších podmínek, než kdyby daný úkol svěřili nějaké společnosti.

Mezi freelancery můžeme zařadit také umělce, zemědělce, znalce, IT specialisty, tlumočníky a další svobodné profese. Freelanceři tvoří v demokratických, vyspělých zemích pilíře tržní ekonomiky a občanské společnosti. Freelancing spočívá ve svobodném výběru dostupných obchodních příležitostí a využívání mechanismu tržní nabídky a poptávky.

Skvělou průpravou k tomu, jak se stát freelancerem pro vás může být video kurz Jakuba Vosáhla - Jak si udělat živobytí z toho, co vás baví. Můžete se  začít živit tím, co vás baví. Můžete mít pořád dobrou náladu. Můžete mít čas a peníze k tomu. Můžete si plnit své sny a jakékoli přání. Můžete dosáhnout cokoliv, pokud chcete... Jakub Vosáhlo nám ukáže, jak na to. Navštívit kurz můžete zde - Jak si udělat živobytí z toho, co vás baví.

Freelanceři jsou většinou osobití odborníci jejichž názor je velmi ceněn. Jedná se většinou o nezaujaté odborníky, kteří nemají potřebu pochlebovat svému zaměstnavateli – žádného nemají, nebo komukoli jinému. Jejich zkušenost, odbornost a nezaujatost je staví do role např. různých poradců.

Freelanceři jsou nezávislý profesionálové, kteří podnikají pod svým vlastním jménem a na vlastní odpovědnost. Starat se tedy o svou pověst a odvádět kvalitní práci je pro ně zásadní předpoklad k tomu, aby získávali dobré reference a tím pádem i nové zakázky.

Co vede lidi k tomu, že se stanou freelancery? Odpověď se nám nabízí již z jejich charakteristiky výše. Hnacím motorem je jistě jejich svobodná mysl, která nechce být nikým řízena, znalosti, které daný freelancer má a které dále rozvíjí a třeba také možnost propracovat se k naprosté elitě v daném oboru a získání všeobecného uznání. A tím také dalších a mnohdy výnosnějších zakázek.

Práce na volné noze jako freelancer má samozřejmě také svá úskalí, ale jako v každém oboru je s nimi třeba počítat a snažit se eliminovat jejich negativní dopad. Můžeme sem zařadit třeba chvilkový výpadek, nebo nedostatek zakázek. Nicméně opravdový profesionál ve svém oboru, jakým by freelancer měl být, by nedostatek zájmu o své služby neměl pociťovat, i když zde můžou hrát roli i další faktory, jako je třeba sebe propagace a podobně.

Důležité pro freelancera je také zaměřit se a specializovat se opravdu na konkrétní, úzce vymezený prostor ve svém oboru a nesnažit se obsáhnout komplexní práce, které jsou vhodné spíše pro firmy. Freelancer je omezen pouze svým časem a nemůže vykonat ani takový objem práce, jako velká firma plná zaměstnanců.

Pokud chcete začít pracovat jako freelancer, velkou výhodou pro vás budou velice nízké počáteční investice do začátku tohoto podnikání, které jsou nesrovnatelně nižší, než pokud by jste měli zakládat třeba firmu s.r.o. nebo dokonce akciovou společnost. Hlavní investicí, které do práce freelancera vkládáte je vaše know-how, váš čas a třeba nějaká propagace. Pokud se tedy rozhodnete zařadit se mezi freelancery a pracovat na volné noze, nezapomeňte si vyřídit živnostenské oprávnění a můžete se směle pustit do vašich prvních zakázek.

Přestaňte donekonečna pátrat po těch správných příležitostech

Také jsem dříve strávil spoustu času neustálým hledání té správné příležitosti, se kterou bych si konečně mohl na internetu vydělat peníze. Trvalo mi docela dlouho než jsem pochopil jaké postupy na internetu fungují, které nástroje používat a se kterými společnostmi je výhodné spolupracovat. Nakonec jsem ale přišel na to, jak je možné na internetu vydělávat a proto bych vám rád ušetřil čas a peníze a doporučil vám právě ty příležitosti, které mám osobně vyzkoušené a které fungují. Doporučuji ji vám jich hned několik, aby jste si mohli vybrat tu, která vyhovuje právě vám. Ušetřete si raději čas a začněte vydělávat s nejlepšími projekty, které jsem na internetu objevil. 

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář