success-logo

Jak je to s Multi Level Marketingem?

MLM - mýta a fakta o síťovém marketingu

Jak jsem už zmiňoval, Multi Level Marketing neboli síťový marketing je naprosto legální a legitimní obchodní systém, který na celém světě využívají tisíce firem k prodeji svých výrobků.

Multi Level Marketing se od Pyramidové hry odlišuje několika faktory z nichž nejpodstatnější je ten, že příjem pracovníků je generován z prodeje výrobků společnosti koncovým spotřebitelům, nikoli z peněz nových členů.

Koncový spotřebitel může, ale rozhodně nemusí být členem MLM programu dané společnosti. Pro zapojení se do některé z MLM firem nepotřebujete žádný vstupní kapitál a neplatí se vstupní poplatek, jako je tomu u klasické pyramidové hry.

Lidé, kteří nakupují výrobky MLM společnosti je kupují díky jejich skutečné hodnotě s cílem jejich spotřeby, kdežto u pyramidového hry žádné produkty skutečné hodnoty nečekejte.

mlm

Různí lidé se snaží využít této relativně snadné zaměnitelnosti mezi síťovým marketingem a pyramidovou právě i tím, že nabízí za vstupní poplatek či investici nějaké "produkty", nicméně ty mají velmi nízkou až nulovou hodnotu na rozdíl od MLM, kde se většinou obchoduje s kvalitními produkty, které mají pro spotřebitele hodnotou.

Mezi typické produkty, se kterými MLM firmy obchodují se řadí kosmetika, zdravá výživa, drogerie, čistící prostředky, potřeby pro domácnost a její vybavení, knihy a hračky, finanční produkty, nápoje a potraviny atd.

Podstatou síťového marketingu je tedy prodej produktů koncovým spotřebitelům. MLM se nazývá síťový proto, že můžete společnost představit i vašim známým a pokud budou mít zájem, můžete jaké také registrovat do vašeho týmu jako nové členy/distributory.

Jakmile i oni začnou prodávat zboží, z jejich prodeje vám náleží odměna a její výše je závislá na pravidlech, které daná společnost dodržuje. Bývá to např. 10 % z hodnoty objednávky.

Váš tým se může rozrůst i do dalších úrovní a to v případě, když člen, který je ve vašem týmu o jednu úroveň pod vámi doporučí a zapojí do systému další lidi. V to tkví kouzlo síťového marketingu, jakmile se vám podaří vybudovat tým aktivních spolupracovníků, vaše odměny strmě rostou aniž by jste vy sami museli prodat velké množství produktů.

V téhle fázi je nesmírně důležité pečlivě se o lidi ve svém týmu starat a motivovat je k práci, aby se přísun vašich podílů z prodeje nezastavil.

úspěch v mlm

Má vůbec tedy Multi Level Marketing nějaké nevýhody? Systém jako takový je spravedlivý a můžete díky němu vydělat skutečně skvělé peníze. Nicméně není to zadarmo, není to hned a není to bez práce, jak si mohou někteří lidé myslet.

Ti pak vrhají na síťový marketing temný stín, šíří nepravdy a dezinformace, prohlašují spolehlivou a fungující firmu za letadlo a  tak podobně.

Je proto dobré znát rozdíl mezi MLM a pyramidovou hrou a ty raději takovému člověku vysvětlit, aby prozřel a přestal ve svém okolí šířit o MLM nebo přímo  o konkrétní firmě nepravdivé informace. K tomu, abyste v MLM uspěli můžete začít kdykoli.

Nikdy není příliš pozdě a navíc je dnes skutečně velké množství společností, které k prodeji svých výrobků systém síťového marketingu využívají a tak si můžete vybrat tu, která vám bude nejvíce vyhovovat a s jejíž produkty budete rezonovat.

Od MLM tedy nečekejte žádné rychlé zbohatnutí skoro bez práce. Ba právě naopak, síťový marketing vyžaduje především v začátcích, aby jste mu věnovali hodně práce, času a úsilí.

Menší úspěchy se mohou dostavit relativně brzy, přeci jen prodat nějaké zajímavé produkty s přidanou hodnotou pro zákazníka není zas až tak složité, ale vybudovat systém aktivních partnerů již nějaký čas zabere.

dlouhodobý úspěch

Nicméně tato činnost se v budoucnu bohatě vyplatí a vám díky ní může do kapsy začít proudit pasivní příjem. Nemusíte tedy jen aktivně prodávat zboží a inkasovat provize, ale díky vybudovanému týmu dalších distributorů začnete dostávat i provize z jejich prodejů.

Podle mně je vybudování stabilního, aktivního týmu alfou a omegou úspěšného MLM podnikatele.

Samozřejmě i vy samotní můžete zvládnout prodat dostatek výrobků na to, aby vás to třeba hezky uživilo, ale pokud to samé zvládnou i lidé z vašeho týmu, váš příjem raketově vzroste. Na druhou stranu, právě v tomto vidím malou nevýhodu síťového marketingu.

Neustále se musíte aktivně starat a motivovat váš tým k práci. Jakmile by přestal pracovat váš tým, přestanou vám proudit procenta z jejich prodejů.

Je tedy potřeba věnovat hodně času práci s týmem, rozšiřovat jeho řady a budovat s lidmi ve vašem týmu pevné a férové vztahy. V tomto směru se jeví jako velice vhodné produkty s opakovanou spotřebou, jako je např. kosmetika, kde sami koncoví zákazníci nové produkty vyžadují a jejich prodej je o to snazší.

Co říci závěrem?

Rozhodně bych Multi Level Marketing hodnotil jako jednu z nejlepších a nejspravedlivějších obchodních metod.

Pokud je práce v MLM společnosti dělána s láskou a nadšením, pokud vás baví a produkty společnosti jsou pro vás hodnotné, jste přesvědčeni o jejich kvalitě a přínosu, tak se můžete přirozeně a rychle vyšvihnout na lídra v oboru, jehož příjmy se pohybují ve statisících korun měsíčně.

krátkodobé cíle

Jako všude jinde i tato práce vás musí především bavit, ale v MLM máte na rozdíl od běžných společností kde měníte svůj čas za práci, možnost vybudovat pasivní příjem a zajistit sebe a případně i vaše potomky do budoucna.

Pokud tedy v MLM vidíte svou lepší budoucnost, nebojíte se pracovat s lidmi a nechybí vám nadšení, začít pracovat pro MLM společnost může být vaše nejlepší rozhodnutí. 

Přestaňte donekonečna pátrat po těch správných příležitostech

Také jsem dříve strávil spoustu času neustálým hledání té správné příležitosti, se kterou bych si konečně mohl na internetu vydělat peníze. Trvalo mi docela dlouho než jsem pochopil jaké postupy na internetu fungují, které nástroje používat a se kterými společnostmi je výhodné spolupracovat. Nakonec jsem ale přišel na to, jak je možné na internetu vydělávat a proto bych vám rád ušetřil čas a peníze a doporučil vám právě ty příležitosti, které mám osobně vyzkoušené a které fungují. Doporučuji ji vám jich hned několik, aby jste si mohli vybrat tu, která vyhovuje právě vám. Ušetřete si raději čas a začněte vydělávat s nejlepšími projekty, které jsem na internetu objevil. 

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář