z 0 na 1000 €

Jak jsem se dostal z 0 na 1000 €

Jak vydělat s téměř nulovou investicí 1000€

Není tomu tak dávno, co jsem neměl ani páru o tom, jak správně postavit web a začít s ním vydělávat. Vlastně až do minulého roku byla moje on-line jízda, co se týče vlastních webů, jedním velkým fiaskem.

Netušil jsem co je to analýza klíčových slov, jak na web dostat návštěvnost ani jak vydělat alespoň zlámanou grešli. Proto dosažení první mety, kterou pro mě zisk 1000 € představoval je třeba aspoň maličko oslavit tímhle krátkým reportem.

Dnešní článek nepíšu proto, abych se chlubil. Za prvé není moc čím, 1000 € není zas tolik peněz, navíc do určitý míry sehrálo roli i štěstí začátečníka. Za druhé to fakt není můj styl. I když prvních vydělaných 1000 € rozhodně potěší.

Co je opravdu důležité a co to obnášelo?

Důležité pro mě je, abych vám ukázal, že vydělávat na internetu opravdu jde a není to zas až tak složité, jak by si mohlo mnoho z vás myslet.

Chcete vědět, jak jsem k eurům přišel a co to všechno obnášelo? Inu, nebyla to cesta ultra rychlá, ani zcela přímočará, ale ani si nemyslím že bych musel přejít sedmero hor a sedmero řek, abych tuhle odměnu na konci cesty viděl.

I přesto, že jsem měl ještě minulý rok hodně mlhavé ponětí o tom, jak by se měl postavit ziskový web a co všechno to obnáší, dnes už jsem o kus dál a můžu slavit první malé úspěchy mého počínání.

Nebyla to úplně procházka rozkvetlým sadem, ale byla do zábava

Přeskočím dnes všechny faily, které jsem během cesty k výdělkům na internetu zažil, o tom třeba zase někdy příště… hmm nebo by vás zajímalo i to?

Hodně lidí se rádo svým úspěchem pochlubí, ale ty neúspěchy už nechávají spíš bez komentáře. Tak já teda zase jednou nepůjdu s davem a řeknu vám něco v krátkosti i o mých neúspěších.

A taky vám prozradím jednu otázku, kterou to všechno začalo. A díky které stále pokračuju dál.

Dnes už si snad ani nevzpomenu, jaký web jsem postavil jako první. Bylo to tuším někdy kolem roku 2011. Web jsem stavěl v rozhraní Webnode a myslím, že se věnoval nějakým surfbarům atp. Jak to s ním dopadlo? FAIL.

Dalším webem byl „travel“ web postavený také ve Webnode, na kterém jsem psal o těch nejzajímavějších místech na světě. Návštěvnost téměř nulová. FAIL.

No netušil jsem, co dělám tak hrozně špatně, tak jsem se rozhodl podobný zahraniční, nový web koupit. Popravdě nevím, co jsem si myslel, že se tím zlepší…další FAIL.

Taky jsem jeden čas poměrně dost kreslil a chtěl jsem své výtvory prezentovat na webu, takže následovala koupě domény, sepsání textů, vytvoření galerie a… nic, návštěvnost nulová a v té době jsem ještě nevěděl co s tím dělat. Opět FAIL.

Jedním z dalších webů byl sms soutěžní web a když jsem ho dodělal, zjistil jsem, že provozovat sms soutěžní web u nás není zcela legální…TOTAL FAIL 🙂

V dalším projektu jsem se trochu posunul, v rámci mého obchodování na burze jsem dělal i podpůrné stránky, tentokráte už na WordPressu, nicméně návštěvnost stránek byla velice bídná, výdělky nulové… zase FAIL.

Samozřejmě jsem se také nevyhnul různým lákavým nabídkám, programům a softwarům slibujícím zaručené, rychlé a vysoké výdělky..už to nebudu dále rozepisovat, někde tady na webu jsem se o téhle kapitole už zmiňoval, takže to shrnu jedním slovem…FAIL, BIG FAIL 

Tak a to by už stačilo, i když jsem určitě nevyjmenoval všechno. Vidíte, že jsem se rozhodně nedočkal nějakého úspěchu napoprvé, napodruhé, ani napotřetí.

Ale nevzdal jsem se, s každým dalším projektem jsem se dostal dál a dnes již generuji z webu online příjem.

A díky čemu jsem se vlastně na prvních vydělaných 1000 € dostal a jak dlouho to trvalo? Asi jako většina začínajících internetových nadšenců jsem viděl velké možnosti v affiliate marketingu a prvních 1000 € jsem si vydělal právě díky němu. Více o affiliate marketingu najdete třeba v tomto článku.

Ale těch 1000 € mi nespadlo do klína jen tak. Musel jsem pro to něco udělat. Makat, pracovat, tvořit, psát a hlavně, musel jsem se před tím vším učit, vzdělávat a hledat kvalitní informace. Vím, nezní to úplně lákavě, ale bez toho se dál neposunete.

Za jak dlouho jsem prvních 1000 € díky affiliate marketingu vydělal?

Pokud to vezmu od úplného začátku, tedy registrace domény a prvních prací na webu, na 1000 € jsem se dostal zhruba po 4,5 měsících práce.

Je třeba říct, že první dva měsíce byli příjmy skoro nulové, ale poté se to vyvinulo dost rychle .) Pro někoho to může být docela svižné, pro někoho pomalé tempo.

Aby jste měli lepší obrázek, vše jsem dělal naprosto sám ve volných chvílích po práci a nepoužil jsem zatím žádnou placenou reklamu. Na obrázku můžete vidět jak se vyvíjela návštěvnost na webu.

Zase to nejsou rozhodně nějak zázračná čísla, ale je vidět slibný progres .)

návštěvnost webu

Bez AKCE to nepůjde

Hodinu za hodinou, den za dnem, skoro v každý volný chvíli člověk musí hledat rady a čerpat inspiraci. Učit se od zkušenějších, kteří už něco dokázali vybudovat. Především pokud začínáte.

Informace jsou naprosto klíčovou ingrediencí úspěchu. Je toho mnoho, ale zkuste si před tím, než se bezhlavě vrhnete do nového projektu odpovědět třeba na tyhle otázky:


Má smysl se do daného projektu pouštět / nebo si zas budu šmudlat něco sám pro sebe a pár zbloudilých návštěvníků /


Je v tomhle oboru dostatek potencionálních zákazníků / opravdu budu mít komu nabízet, nebo si to jenom myslím /


Kdo je můj návštěvník, čtenář, klient / ne, opravdu to nejsou všichni mezi 20 a 60 rokem v ČR /


Jaký je účel mého webu nebo projektu / chci si namastit kapsu nebo u toho taky něco hodnotného vytvořit /


Co chci návštěvníkům svou prací přinést / budu jako ostatní, nebo přinesu něco unikátního, užitečného /


Jak se budu profilovat / jsem machr v oboru, nezávislý glosátor nebo začínám budovat nějaký brand /


Budu na projektu pracovat sám, nebo s někým dalším / dilema sám to zvládnu nejlíp vs. zapojím i další /


Jak budu projekt financovat / budu budovat od nuly, nebo webu pomůžu nějakou investicí /


To jsou jen některé z mnoha otázek, které by vás měli napadnout, než se pustíte do nového online projektu. Jedna otázka ale ještě nezazněla a je to podle mě právě ta nejdůležitější ze všech.

PROČ? Právě vaše proč je tou nejdůležitější otázkou, na kterou si musíte odpovědět.

Proč to vlastně chcete dělat, co vás k tomu vede? Proč chcete vydělávat právě na internetu? Proč máte touhu začít vydělávat online?

Odpovězte si na tuhle otázku zodpovědně. Někomu z vás to půjde samo a někdo se bude muset hlouběji zamyslet.

A opravdu nestačí odpovědi typu „protože si chci něco přivydělat“, „chci míst dost peněz“, „chci vydělat aspoň 1000 €“, "chci se mít líp". Buďte konkrétní a definujte si dostatečně přesně svoje cíle.

Je potřeba mít jinou touhu a jiné proč, než jen motivaci v podobě peněz. Pokud bude vaše proč dostatečně silné, dostatečně motivující a hluboké, pomůže vám ve chvílích, kdy třeba nepůjde všechno tak dobře, jak jste si představovali.

Dostatečně silné proč je jako motor, který vás stále žene kupředu a nikdy mu nedojte palivo. Silná touha, víra a odhodlání, které vám vaše proč dává je naprosto nezbytnou ingrediencí úspěchu.

Jakmile neznáte odpověď na na vaše proč, nebo vaše touha a motivace je jen finanční, pravděpodobně se daleko nedostanete.

Odpovězte si zodpovědně na vaše PROČ a budete o mnoho silnější na vaší cestě budování online příjmů a jen tak vás něco nezastaví. Přeji mnoho úspěchů.

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář