Jak může video na YouTube pomoci nejen online podnikání-

Jak může video na YouTube pomoci nejen online podnikání?

Čísla mluví poměrně jasně. Každý den shlédne video na YouTube obrovské množství lidí, kteří si dohromady pustí 4 miliardy videí. Každý den. To je neuvěřitelné číslo. YouTube je nejnavštěvovanější stránka s videi na světě. Je to také druhý největší vyhledávač, hned za Googlem.

Čeští podnikatelé sílu videa zveřejněného na YouTube podle mě stále podceňují, resp. nevyužívají jeho potenciál. Přitom YouTube nabízí obrovskou příležitost jak efektivně šířit vaše poselství a propagovat váš byznys.

Video se ukazuje jako 5x efektivnější kanál pro získávání nových zákazníků než tradiční, psaná forma obsahu. Až neskutečných 90% zákazníků udělá nákupní rozhodnutí po shlédnutí promo videa.

S největším světovým vyhledávačem Google v zádech, nabízí YouTube dostatek způsobů, jak zvýšit povědomí o vaší značce a celkově zlepšit vaše podnikání.

Tady je 10 důvodů, proč uploadovat video na YouTube a posílit tak svůj byznys.

  1. Vizuální podněty přitáhnou více zákazníků. Obsah hraje podstatnou roli při propagaci vašeho podnikání a lidé jsou vizuální stvoření. Využitím síly poutavého videa budete působit na pasivní vzdělávací aspekt lidského vnímání a apelovat na naší vizuální povahu.
  1. Tutoriály a reference. Mezi nejlepší firemní videa patří ty, které sdílí informace o tom jak produkt nebo služba funguje, co s ní lze dělat a jaké výhody uživatelům přináší. Důležité je také přidat ohlasy od již stávajících uživatelů. Video reference od spokojených zákazníků dají vašemu podnikání větší hodnotu, uchopitelnost a v neposlední řadě mají obrovský dopad na vnímání značky či služby ostatními uživateli.
  1. Vytvářejte seznamy videí. Díky playlistům můžete divákům vašeho kanálu nabídnout určité, tematicky podobné videa v jednom sledu. Diváci je budou moc shlédnout bez hledání a dalšího zbytečného klikání. Rozčlenění jednotlivých videí do seznamů pomůže divákům také v orientaci a umožní jim za kratší čas získat více relevantních informací.
  1. Komentáře a odezva. Jak asi víte, YouTube umožňuje divákům nechat pod vaším videem komentář. Pro vás je to perfektní způsob, jak získat od diváků zpětnou vazbu. Máte tak výbornou příležitost komunikovat s vašimi potencionálními zákazníky, odpovídat na otázky, vysvětlovat benefity nebo mírnit případné obavy.
  1. YouTube je sociální platforma. Přesto že je YouTube především web pro sledování a sdílení vlastních videí, má také nezanedbatelnou sociální funkci. Uživatelům dává možnost interagovat s vaší firmou a publisherům umožňuje budovat síť odběratelů. Je to něco podobného jako budovat si mailing list. Pokaždé, když zveřejníte nové video, je velká pravděpodobnost, že ho vaši odběratelé dříve nebo později uvidí.
  1. Reklama na YouTube. Jako publisher můžete využít také možnosti placenéhé inzerování na YouTube. Využít YouTube video jako placený reklamní kanál můžete využít třeba v momentě, kdy budete potřebovat „nakoupnout“ a propagovat nový kanál. Nebo třeba naopak, když váš starý kanál bude upadat a bude potřeba trochu oživit. Reklama na YouTube je širší téma a budeme se mu věnovat v samostatném článku.
  1. Customizace. YouTube nabízí docela široké možnosti jak si můžete upravit svůj kanál a integrovat do něj svoji značku tak, aby byl vizuálně shodný s vaší korporátní identitou. Pro uživatele budou videa snadno rozlišitelná a ihned si je dokážou spojit s vašim podnikáním.
  1. SEO. Ačkolik Google nedokáže „přečíst“ obsah videa, můžete mu k tomu pomoci. Video na YouTube můžete opatřit nadpisem, popiskem a tagy tak, aby Google mohl rozpoznat, co je obsahem videa. Správným vyplněním popisků u videa s využitím klíčových slov velmi zvýšíte jeho indexovatelnost a Google ho tak bude moci zobrazovat na relevantní dotazy, které uživatelé do vyhledávače zadají. Google dává velký důraz na různorodost nabízeného obsahu uživatelům a pokud najde na vyhledávací dotaz video obsah, vězte, že ho uživatelům nabídne. Video je také hodnotným a levným zdrojem návštěvnosti webových stránek. Podle dostupných světových statistik má video obsah 53x větší pravděpodobnost, že bude zobrazen na první stránce vyhledávání oproti odkazům na běžný textový obsah.
  1. Ochutnávky. Video ochutnávky jsou skvělou cestou jak představit svým uživatelům na čem právě pracujete, upoutat jejich pozornost novým produktem, který se chystáte začít prodávat atp. Díky „ochutnávkám“ umožníte divákům a potencionálním zákazníkům nahlédnout pod pokličku a připravit je na finální release. Poté už pro ně bude mnohem snazší koupit váš produkt hned při jeho oficiálním uvedení.
  1. Pravidelnost. Tak jako s každým internetovým obsahem, i video na YouTube je potřeba uploadovat pravidelně. Výdrž je klíčem k úspěšnému YouTube kanálu. Jedině tak budete získávat nové odběratele, které budete postupně přetavovat v zákazníky.

YouTube je bezpochyby velmi silným nástrojem online marketingu a pokud je využíván správně a pravidelně, může výrazně pomoci k podnikatelskému úspěchu. Nemyslíte, že je nejvyšší čas začít využívat YouTube pro své podnikání?

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář