Výhodné nákupy z číny

Výhodné nákupy z Číny?

PR Článek

Určitě to znáte, vše se stále zdražuje, ale na výplatě Vám nikdo nepřidá. Obracíte každou korunu a ceny na českých e-shopech Vám přijdou nesmyslně vysoké a rádi byste vyzkoušeli nakupování v zahraničních e-shopech, ale bojíte se o své peníze?

Na základě mých zkušeností Vám v tomto článku pomůžu nalézt řešení, jak nakoupit pohodlně a bezpečně zboží z Číny a ušetřit tak Vaší peněžence. Také si popíšeme výhody, ale i nevýhody nakupování zboží ze zahraničí.

1. PŮVOD ZBOŽÍ

Lidé si začali postupně uvědomovat, že skoro veškerý dovoz spotřebního zboží pochází z Asie. Zboží, které lze koupit na 80 % českých e-shopů, je ve skutečnosti dovezeno z Asie, převážně z Číny, Japonska a Vietnamu. A jelikož lidé v dnešní uspěchané době pociťují stále častěji potřebu obracet každou korunu, hledání nejlevnějších alternativ výrobků přispívá k rychlému vzrůstu nakupování z ciziny.

levně zde banner

2. NÍZKÁ CENA

Jako největší výhodu nakupování zboží z Číny je nízká cena. Jelikož většina zboží nakoupeného v zahraničí pochází většinou z první ruky (přímo od výrobce), jeho cena je mnohdy jednou tak nižší jak běžná cena. Mnoho prodejců z Číny také nabízí dopravu zdarma do ČR, což udržuje nízké ceny opravdu nízké bez zbytečného navýšení.

3. DOBA DORUČENÍ

Doba doručení zboží z Číny je na naše poměry bohužel dlouhá. My jsme zvyklí, že něco zaplatíme a do pár dnů máme své zboží doma. Doba dodání zboží z Číny je zpravidla do 3 týdnů. Tuto dobu lze označit za jednu z nevýhod nakupování v zahraničí. Ale co bychom pro ušetření každé mince z naší výplaty neudělali, že?

4. ZÁRUKA NA ZBOŽÍ A REKLAMACE

Standardem, který poskytují tuzemští obchodníci a na který jsme již zvyklí, je záruka takřka na všechno spotřební zboží 2 roky. Bohužel zahraniční dodavatelé často tento trend neuznávají, mnohdy nabízejí tak nízkou záruční lhůtu, která odrazuje mnoho lidí od koupi levnějšího, ale stejného výrobku. Tato záruční lhůta se u zahraničních prodejců zpravidla pohybuje od 90 dní do 1 roku, což je pro nás rozmazlené Čechy nedostačující.

záruka

A co vyřízení reklamace? Jestliže chceme nějaký výrobek reklamovat, může to být často o nervy. Buď dodavatelé nechtějí komunikovat, nebo případné odeslání zboží zpět na reklamaci je drahé a zdlouhavé, a jak již víme, dnešní doba je uspěchaná a my chceme mít všechno hned naservírované na talíři.

5. KOMUNIKACE V CIZÍM JAZYCE

Celý proces nakupování zboží od dodavatelů z Číny počínaje hledáním potřebného výrobku přes řešení nesrovnalostí v objednávce po případnou reklamaci nebo vrácení zboží se odehrává na poli mezinárodní komunikace. I přes vyspělost naší země má stále mnoho obyvatel problémy s komunikací v cizím jazyce (převážně v anglickém).

Místo toho, abychom se naučili pár základních frází v angličtině a ušetřili tak mnoho z naší výplaty, jsme líní a radši vše nakoupíme na českých e-shopech.

6. CLO A DPH

Co když zboží přesahuje určitou hodnotu a je zapotřebí zaplatit DPH a CLO? Pokud zákazníka neodradí výše zmíněné od nákupu zboží ze zahraničí, tento fakt však ve většině případů ano. A proto opět raději nakoupíme zboží v ČR, i kdybychom měli zaplatit jednou tolik.

7. JAK PŘEDEJÍT KOMPLIKACÍM?

Nakupování zboží z Číny je na jednu stranu čím dál více oblíbenější, ale nese s sebou mnoho potencionálních problémů, které je potřeba včas řešit a nejlépe najít vhodné řešení, jak se tomu všemu vyvarovat. Jelikož vždy hledám způsoby, jak řešit problémy, napadlo mne, zda by se tato rizika dala nějakým způsobem alespoň minimalizovat, ideálně se jich úplně zbavit. Přece jen ty ceny jsou super.

 

nejlepší ceny

Proto jsem pátrala na internetu a snažila se najít někoho, kdo by tyto problémy za mě vyřešil a já mohla jen v klidu a z bezpečí domova nakoupit. Po chvíli hledání jsem našla pár webů, které za Vás za poplatek (provizi) zboží objednají, případně pomůžou s vrácením či reklamací zboží v zahraničí a pomůžou s vyřízením CLA a DPH u dražšího zboží.

Většina webů má také české popisky zboží, což pomáhá lepší orientaci.

Ale standardní záruku 2 roky Vám zpravidla nikdo nedá. A co třeba nechat si zaslat zboží na dobírku? O tom si můžeme nechat jen zdát. Tyto weby tedy vyřeší jen část problémů. Bohužel je tu stále směšná záruční doba, zboží se musí vracet či reklamovat v zahraničí a dodací doba zůstává stále dlouhá.

8. IDEÁLNÍ ŘEŠENÍ?

Na Facebooku jsem objevila skupinu Levně Zde.cz, kde za mě zboží objednají, vyřídí clo či DPH, dají mi záruku 2 roky a poštovné zdarma na cokoliv. Také nabízené zboží a veškerý popis u zboží mají česky, takže se nemusím otravovat s překladem skoro každého slova v Google překladači.

To vše nabízejí v rámci jednoho poplatku, který je již započítaný v ceně  tohoto webu byla většinou nižší oproti ostatním webům. Jen ta dodací lhůta je u nich stále 1- 3 týdny, ale s tím asi nikdo nic nezmůže, když zboží putuje přes půl světa.

nákladní obchodní loď

Avšak i v této oblasti se snaží. Na jejich stránkách jsem našla kategorii "Do 3 dnů u Vás doma", kde najdu zboží, které mají skladem v ČR a garantují dodání do 3 dnů.

9. TEORIE V PRAXI

Ideální řešení v podání zmíněného e-shopu, zní Vám to neuvěřitelně jako zprvu mně? A proto jsem e-shop www.levnezde.cz musela vyzkoušet na vlastní kůži. Všechny výhody, které e-shop nabízí, dodržel. Na zkoušku jsem si objednala hodinky na dobírku, které dorazili cca za 2 týdny a zcela v pořádku. Chtěla jsem vyzkoušet i nadstandardní služby. Hodinky přišli v pořádku, takže reklamace nepřipadala v úvahu.

Zkusila jsem tedy vrácení zboží. Postupovala jsem přesně podle instrukcí na webu. Prve jsem je kontaktovala, do hodiny mi přišla odpověď, že zboží můžu zaslat na jejich adresu v Opavě a ať jim pošlu číslo účtu, aby mi mohli vrátit peníze.

Po odeslání jsem požadovala také proplacení poštovného, na což mám podle nich nárok. K mému úžasu mi 3 dny po odeslání potvrdili převzetí zboží a vrátili peníze včetně poštovného.

levně zde banner

Vše dodrželi do posledního puntíku, prostě pohádka. Zmíněný e-shop vřele doporučuji všem čtenářům, kteří chtějí nakupovat za super ceny z ciziny a bez zbytečných komplikací, hlavně když to za nás někdo všechno vyřídí.

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář