JAK POSTAVIT PERFEKTNÍ LANDING PAGE VE WORDPRESSU

Jak postavit perfektní landing page ve WordPressu?

Dnes se podíváme na jeden z nejdůležitějších komponentů při tvorbě webových stránek a tím jsou landing page.

Spoustu lidí neví, jak si vytvořit pěkné přistávací stránky pro wordpressový web, aniž byste museli najímat drahé freelancery nebo marketingové agentury.

Přitom parádní landing page si můžete vytvořit během 5-ti minut přímo ve WordPressu. V dnešním článku vám ukážu jak.

Ale nejprve to vezměme pěkně popořádku.

Proč bych vůbec měl stavět landing page?

Jednoduchá odpověď – protože fungují! Landing page je v zásadě vstupní branou na váš web. Dobře navržená přistávací stránka chytne návštěvníkovu pozornost a přiměje ho udělat zamýšlenou akci.

Možná chcete přimět návštěvníky, aby si stáhli váš nový e-book, aby se přihlásili k odběru e-mailu, nabízíte kupon se slevou nebo návod jak ušetřit. Ať už je váš záměr jakýkoli, správně navržená landing page by měla jednoznačně směřovat k tomuhle jedinému cíli.

one-goal-one-vision-spread

Jenom abychom se ujistili, podívejme se jestli správně rozumíte hlavnímu rozdílu mezi přistávací stránkou a domovskou stránkou webu. Přistávací stránka webu má pouze jeden jediný cíl a domovská stránka není tak specifická, ale má více záměrů a nabízí návštěvníkům více možností.

Cílem přistávací stránky je provést návštěvníka určenou marketingovou cestou přesně podle námi nastavených pravidel a posloupností, zatímco domovská stránka umožňuje návštěvníkovi rozhodnout se, jakým směrem se na našich stránkách vydá.

Často můžete slyšet, že nepotřebujte speciální stránku na to, aby jste přiměli návštěvníka k určité akci. Stejně tak je k tomu můžete přimět i na domovské stránce webu.

Ano, ALE se správně navrženou přistávací stránkou dosáhnete mnohem vyšších konverzí, právě proto, že je velmi specificky navržená pro jeden konkrétní účel. Na domovské stránce může návštěvník narazit na spoustu jiných informací, které ho zaujmou a tím ztratí pozornost a námi požadovanou akci už neudělá.

Jste připravení popošťouchnout vaše návštěvníky ke kýžené akci a postavit si k tomu super landing page? Tady je několi tipů, jak na to.

Vytvoření vlastní stránky

Vytvoření vlastní stránky ve WordPressu je trochu oldschoolová metoda. Jednoduše byste si museli vytvořit novou stránku na jakékoli šabloně, kterou máte a poté si již tuto stránku upravit k obrazu svému.

Nejjednodušší cesta jak si ve WordPressu vytvořit vlastní stránku je zkopírovat PHP šablonu základní stránky a upravit CSS a HTML komponenty, abyste dostali výsledek a strukturu podle vašeho přání.

html5-css3

Pravda, tohle asi nebude postup pro většinu z vás, ale pro úplnost ho tady uvádím. Pojďme s podívat na druhou možnost, po které sáhne asi drtivá většina uživatelů.

Stavíme landing page za pomoci pluginů

Pokud se nechcete zaobírat složitým kódováním, pluginy jsou tou nejlepší volbou. Bohužel, na trhu není moc spolehlivých a výkonných pluginů zdarma. A těch pár, které na trhu najdete má většinou velmi omezené možnosti a spoustu placených rozšíření uvnitř pluginu.

Pokud budete chtít tvořit landing page na úrovni, budete si muset nějaký placený plugin pořídit. Přesto, zmíním tady jeden plugin zdarma, který se dá obstojně nastavit a dá se pro určité záměry použít.

WordPress Landing Pages (zdarma)

WordPress Landing Pages je snadno použitelný, jednoduchý plugin se základními funkcemi, které pro funkční přistávací stránku potřebujete. Můžete si vybrat z několika grafických šablon, obsahuje dokonce také A/B testování, stejně tak jako sledování a měření konverzí.

ab-testing

Celkově vzato, je to řešení pokud máte opravdu hluboko do kapsy a spokojíte se tím nejjednodušším řešením bez možnosti nějaké velké customizace.

Thrive Landing Pages

Thrive Landing Pages obsahují drag & drop editor, který dělá stavbu přistávacích stránek velmi jednoduchou. Součástí je i přes 140 šablon ze kterých si můžete rychle vybrat tu správnou pro váš projekt.

Výhodou tohohle pluginu je, že šablony jsou sloučeny do jednotlivých sad pro konzistentní uživatelskou zkušenost. To znamená, že zachytávací stránky, děkovné stránky a potvrzovací stránky v určitém setu mají stejný design a stejné rozložení prvků pro konzistentní uživatelský zážitek.

Leadpages

Leadpages jsou vlastně online landing page builder (vrátím se k nim později) se integrovaným pluginem pro WordPress. Využívají centralizovaný editor a vaše landing page jsou hostovány na servrech firmy Leadpages.

Asi největším přínosem Leadpages pro váš byznys je možnost rychlé a snadné publikace nové přistávací stránky. Jediné co musíte udělat je vybrat si šablonu, upravit ji podle vašich potřeb a přidat ji na vaše stránky.

Beaver Builder

Beaver Builder je jednoduchý drag & drop page builder, který je také nabízen jako plugin. Snadno můžete navrhovat vlastní designy stránek a na výběr máte také z více jak 30-ti šablon pro přistávací stránky.

beaver builder

Dobrou vlastností na Beaver Builderu je, že můžete použít WordPressové widgety k rozšíření možností a přidání dalších elementů z vašeho webu přímo na landing page.

OptimizePress

O OptimizePressu jste asi slyšeli. Jednalo se o jeden z nejpoužívanějších pluginů pro tvorbu přistávacích stránek. OptimizePress nabízí velké množství šablon a drag & drop editor pro práci s elementy stránek. Nicméně, velikost pluginu je poměrně velká – 29 Mb.

Nejlepší šablony pro landing page

Jak už jsme se zmínili na začátku, WordPressové šablony jsou poměrně striktní co se týče vlastního designu a struktury. Například, můžete upravit hlavní obsahový blok stránek u většiny šablon, ale nemůžete pozměnit design mimo tento blok.

Takže, pokud chcete vytvořit přistávací stránku na šabloně klasické stránky, dostanete jen novou stránku se stejným rozvržením jako mají všechny ostatní. Opak toho, co byste chtěli dosáhnout. Pokud nestavíte vlastní šablonu stránky (viz začátek) nebo pokud nepoužijete pokročilé page buildery.

drag-drop-

Co nabízí pokročilé buildery šablon jsou především drag & drop editory. Díky nim můžete v podstatě upravit jakoukoli část webových stránek. Prostředí těchto builderů je velice přívětivé a snadno použitelné.

Na trhu je dostupných několik spolehlivých drag & drop builderů šablon. Patří mezi ně např. Divi, Total, Beaver Builder (jejich plugin jsem zmiňoval výše), Strata, ProfitBuilder a Leadpages.

Pokud pro své online podnikání potřebujete využívat landing page pravidelně, velmi doporučuji použít tuto metodu, která vám dává opravdu nekonečné možnosti a ušetří vám také obrovské množství času.

ProfitBuilder

ProfitBuilder používám několik posledních měsíců a musím říct, že s ničím lepším pro WordPress jsem se opravdu zatím nesetkal. ProfitBuilder přichází jak ve formě šablony, tak také pluginu. Pro správnou funkci pluginu nepotřebujete instalovat také šablonu, a proto si plugin můžete nainstalovat na jakýkoliv web, aniž byste nějak zasáhli do jeho současné podoby.

Jakmile ProfitBuilder nainstalujete, budete mít možnost z klasických stránek vytvářet naprosto perfektní landing page. ProfitBuilder nabízí destíky a stovky šablon pro různé příležitosti, jako jsou webináře, nabídka e-booků zdarma, video kurzy. Prostě landing page pro jakoukoli příležitost.

IMSCProfitBuilder_BoxShot_300

Stránky vytváříte v ProfitBuilder editoru, který je naprosto jednoduchý a přesto umožňuje absolutní míru customizace. Stránku můžete buď stavět v současné šabloně (zůstane zachována hlavička, menu, sidebar atd.) – přesně tak jako byste stavěli klasickou stránku. Jen můžete využít ProfitBuilder Editor pro urychlení.

Druhou a tou hlavní možností je stavba stránek mimo současnou šablonu. Novou stránku můžete vytvořit úplně od nuly nebo za pomoci některé z šablon dodávaných s pluginem. Tyto stránky budou přes celou šířku obrazovky a budou mít svůj (vámi navržený) design. Nikde nebude vidět sidebar, menu, patička a další prvky z domovské stránky.

Tady si můžete prohlédnout nějaké stránky navržené v ProfitBuilderu:

http://littlemarketer.com/mailing-list-goldrush/

YouTube Profit Landing

Affiliate Cash Monster Landing

Grab This Insane, Huge Graphic Pack for FREE

50 Tweet Size Tips on Focus & Productivity

Na WordPressu jsem opravdu nepracoval s lepším nástrojem pro vytváření přistávacích stránek. Samozřejmostí jsou pop-upy, skryté formuláře nebo propojení se všemi důležitými e-mailovými autorespondery.

Po zakoupení ProfiBuilderu dostanete také přístup do tréninkové sekce, kde najdete množství instruktážních videí. Vždycky tak budete vědět kam se podívat, pokud si s něčím nebudete vědět rady. Ale popravdě, zatím jsem tam sám nahlédnout ještě nemusel. Práce s ProfitBuilderem je opravdu snadná.

Zaujal vás ProfitBuilder? Stáhněte si ho se slevou přes tento odkaz.

LeadPages

LeadPages jsou možná známější než předchozí program, ale běžnému uživateli toho nenabízí o mnoho víc. Leadpages jsou známé díky designově perfektním přistávacím stránkám. Nabízí řadu integrací, aby vám pomohli přeměnit vaše wordpressové přistávací stránky na skvělou podívanou, která perfektně plní dané marketingové účely.

Velkým mínusem je ale cena aplikace, která začíná na 37$ za měsíc.

Co přesně dostanete, pokud si zakoupíte aplikaci LeadPages? Můžete se těšit na 144+ profesionálně navržených šablon, jednoduchý editor, který vám umožní vystavit a publikovat perfektní landing page během 5-ti minut a možnost split testování.

Template-Marketplace-LeadPages2

Není bez zajímavosti, že Leadpages jsou nejoblíbenější a nejprodávanější aplikací pro stavbu přistávacích stránek. Vlastně, v zahraničí byste těžko hledali úspěšný web, který nepožuívá buď ProfitBuilder nebo Leadpages.

Dva nejzásadnější důvody proč tomu tak je, že nepotřebujete být designer a přesto můžete mít skvěle vypadající landing page a druhým důvodem je, že všechny dodávané šablony jsou testované a vylazené k co nejvyšší míře konverzí.

Pokud nemusíte hledět na peníze, LeadPages je nástroj který za to rozhodně stojí. Jestli chcete ušetřit, lepší volbou bude ProfitBuilder.

Závěrem

Ačkoli WordPress nemusí být nadesignovaný k vytváření skvělých přistávacích stránek, můžete si snadno pomoct a využít některou ze zmíněných metod a novou zachytávací stránku si pak už lehce postavíte.

Ať už si vytvoříte vlastní stránku přímo ve WordPressu, nebo sáhnete po některé z jednodušších možností, jakou jsou speciální pluginy nebo celé šablony.

Výše jsem zmínil některé z nejpoužívanějších pluginů a šablon, se kterými můžete začít pracovat a stavět skvělé, moderní a funkční přistávací stránky aniž byste znali jediné písmeno html kódu.

Vyberte si řešení, které bude nejvíce vyhovovat vám a vašemu byznysu pomůže vám sbírat nové kontakty, budovat vztahy a získávat nové zákazníky. O tom celé landing page jsou.

Líbil se vám článek, pomohl vám? Staňte se fanouškem, dejte nám like 🙂 …nebo komentujte dole pod článkem

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář