Jak vydělat na internetu

Jak vydělat na internetu?

Dá se říci jednoduchá otázka, na kterou je ale 1 000 odpovědí a všechny mohou být správné. Jak vydělat na internetu je dotaz, který u nás a na Slovensku měsíčně Googluje 1000-10 000 lidí. Čekali byste více, nebo méně?

Potěšilo by mě, pokud by to bylo mnohem víc. Pokud vezmeme průměr, tedy nějakých 5000 lidí měsíčně, kteří se aktivně Googlu dotazují jak vydělat peníze na internetu, značí to poměrně slušný zájem o tuto niku. ALE..

but-with-blue-reflecting-glow

Z pohledu dnešní globální, otevřené ekonomiky a možností, které s sebou internet přináší, je to číslo vlastně hodně, hodně malé.

Proč více lidí nezajímá jak si přivydělat, nebo dokonce jak nahradit své zaměstnání prací, která je bude bavit, při které se neustále budou vyvíjet, čerpat nové znalosti a která jim může v důsledku přinést mnohem větší odměnu, než kterou vidí každý měsíc na výplatní pásce?

Proč se nesnaží postavit na vlastní nohy, převzít za sebe svou odpovědnost a budovat něco pro sebe, potažmo pro své děti?

Samozřejmě, množství lidí si takto vydělávat nepotřebuje nebo prostě nechce, ale pořád je tu obrovská převaha těch, kterým by se nějaký peníz, ať už menší nebo větší rozhodně hodil. A právě jich se ptám proč?

blank-face-3

Proč nevěnují raději 60 minut denně svému podnikání a místo toho jdou raději na pivo, kde určitě víc než 60 minut mluví o tom, jak jim chybí na to a na to, jak si soused na to nové BMW beztak někde nakradl a jak je to všechno nespravedlivý?

Je to naší českou náturou? Ne, nemyslím si..Není to vůbec otázka jen Čechů, ale tenhle celosvětový „fenomén“ je vidět naprosto všude. Není to tedy českou náturou, ale lidskou náturou. Vždycky bude více těch, kteří budou chtít být vedeni než těch, z kterých se stanou leadři.

lc3adder

Je to neutuchající souboj lenosti a ambicí.

Je to střet výmluv a akce.

Je to bitva mezi pohodlností a zodpovědností.

Ono je hrozně jednoduché flákat se, kritizovat práci ostatních, tupě konzumovat a nechat se chlácholit politiky, že příště už bude líp. Ne nebude. Lepší život pro vás nikdo nezajistí. To musíte udělat vy sami.

Copak vám přijde že se, řekněme od přelomu tisíciletí životní podmínky u nás zlepšují, že stoupají platy, že stoupá naše konkurenceschopnost ve světě, že máme lepší zákony, které více hledí na lidi, nebo že se tu méně krade?

animated-laughing-image

Věřím že vidíte, nebo alespoň cítíte že tomu tak rozhodně není. A přesto je spoustu lidí stále v klidu. Stále mají dost výmluv, proč se o to či ono nesnažit, proč je lepší raději nic nedělat. Ono kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Ale také ničeho v životě nedosáhne a jednou bude možná litovat, proč seděl před televizí a raději se nezvedl a nezačal třeba psát o svém koníčku blog, nebo nezaložil nový e-shop s vlastními výrobky.

Možná jednou z vašich výmluv může být, že u nás už je tolik e-shopů, že nemá cenu zakládat nové..Dobrá, když si to myslíte…

Ne, opravdu to není v množství e-shopů. Nejen, že stále vznikají nové obory, můžete se také zaměřit na velmi konkrétní niku, přidat vaší prací větší hodnotu pro zákazníka nebo můžete prostě být lepší než konkurence. Vždy je tady prostor se prosadit.

Mnoho lidí také třeba začne, ale do 3 měsíců toho zase nechají, protože nevidí žádné výsledky. Nemají návštěvnost, nemají zákazníky, objednávky a neví kudy dál. Přitom 3 měsíce jsou doba na rozkoukání, kdy si vás Google začíná teprve všímat a během téhle fáze, kterou Google nazývá SandBox žádné velké výsledky nečekejte.

bepatient

Jakmile se z něj vymaníte pravidelnou prací na webu, přidáváním čerstvého obsahu atd. vám Google poamlu začne posílat návštěvníky a celý kolotoč se dá do pohybu.

Nevzdávejte se proto po pár prvních měsících, kdy nevidíte výsledky, které jste čekali. Málokdy přijdou výsledky ihned. I když i takové metody samozřejmě existují a fungují. Většinou ale instantní výsledky (konverze), získáte až po určité době, kdy máte vybudovanou buď:

 • rozsáhlou emailovou databázi
 • autoritu v oboru
 • velkou síť affiliate partnerů
 • vysoký počet fanoušků na sociálních sítích
 • nebo máte budget na placenou reklamu (PPC, SoloAds)

Což většina začínajících online podnikatelů bohužel nemá. A přesto očekává výsledky téměř přes noc. Určitě se může stát, že se vám povede prodat nebo přivést zákazníky jako affiliate partner, ale ve většině případů jsou to jen takové výstřely do tmy, žádný stabilní příjem, na kterém by se dalo stavět.

Pokud se bavíme o budování dlouhodobého online byznysu, v podstatě je ideální zvládnout všech 5 výše zmíněných oblastí, pak je vydělávání na internetu opravdu hračka 🙂

Easy-Money

Možná jste v tomhle článku čekali desítky konkrétních tipů a návodů, jak vydělat na internetu prvních 1 000 Kč. Je mi líto že jsem vás zklamal, ale takové články si můžete snadno všude dohledat. Jedním z nich je i soubor 23 způsobů, jak vydělat peníze online na tomto webu.

Tímhle postem jsem se chtěl spíš zamyslet nad tím, jak vůbec k vydělávání na internetu přistupovat a co od toho čekat. Ale pokud byste přeci jen chtěli nějaký konkrétní tip, jak místo 60-ti minut sezení před televizí změnit vaši finanční situaci, narazil jsem na kurz 60 Minute Resseler. Jde o kurz, který vám ukáže jednu zajímavou metodu výdělku na internetu. Pokud vám nevadí angličtina, mrkněte na to a zkuste popřemýšlet jestli by právě tohle nemohla být zkratka k prvním affiliate provizím.

Strategii si také můžete prohlédnout po kliknutí na tento odkaz – http://vydelky-online.cz/60minute

Co říkáte na článek, líbil se vám, nelíbil, nebo mu něco chybí? Sdílejte nebo pište do komentářů vaše postřehy..

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

1 komentář u „Jak vydělat na internetu?

  Jirka

  (06/10/2017 - 6:56 pm)

  Přidej se na http://www.payllo.cz a tvé nákupy budou levnější než na e-shopu.
  1. Zaregistruj se, zabere to pár vteřin a je to zdarma
  2. Každý týden ti připíšeme kredity 1 kredit = 1 Kč
  3. Kredity použij jako platbu do online nákupu

Napsat komentář