youtube

Jak začít vydělávat peníze na YouTube

Vydělejte peníze na Youtubu vaší kreativitou

Určitě jste sami slyšeli, že prostřednictvím YouTubu jdou na internetu vydělat peníze. Slyšeli jste dobře a nejedná se o žádné zanedbatelné sumy. Všechno záleží na tom, jak si vaše videa povedou a jaká bude jejich sledovatnost.

Mnoho mladých lidí dnes vidí popularitu YouTuberů a výdělky, které jim z jejich tvorby plynou a tak se mnoho z nich chce stát právě úspěšnými YouTubery.

Cesta k úspěchu však není zdaleka jednoduchá a vydlážděná právě pro vás. Aby jste se stali slavným Youtuberem, bude potřeba na tom pracovat. A to ne zrovna úplně málo, pokud chcete být opravdu dobří.

Pokud chcete vědět jak natáčet kvalitní videa, podívejte se video kurz Josefa Maška – Natáčení videa. Najdete v něm praktické informace a návody k tomu, jak natočit dobré video, ať už se chystáte točit třeba film, nebo jen krátké propagační video.

Co by vás také mohlo zajímat je kurz od Anety Růžičkové Staň se YouTuberem, ve kterém vám Aneta prozradí co všechno obnáší být YouTuberem, jak hezky natočit video, jak přidat do videa různé efekty a další vychytávky. Na kurz Staň se YouTuberem můžete mrknout zde.

Řekněme si v první řadě, co budete potřebovat, aby jste na YouTubu mohli začít vydělávat.Asi je každému jasné, že musí mít počítat s připojením k internetu a něco, čím bude videa nahrávat.

To je naprostý základ, který se může rozšířit o řadu věcí, pokud budete chtít, aby vaše videa vypadaly co nejvíce profesionálně. Takže jakmile natočíte video, které vyvěsíte na váš kanál na youtube a začne mít nějakou sledovanost, můžete video zpeněžit.

K tomu potřebujete účet na Google Adsense. Registrace do Google Adsense je poměrně jednoduchá a zabere vám jen krátkou chvíli. Google Adsense je nástroj, který vám díky vašim videím vydělá peníze.

Adsense zobrazuje uživatelům reklamní sdělení ve vašich videích (může se jednat o textové reklamy, bannerové reklamy, dotazníky atd.) a vy za každé shlédnutí takového videa získáte odměnu, sice minimální, ale s dostatečným počtem shlédnutí se již o drobné nejedná.

Peníze samozřejmě získáte také tím, když na reklamu ve vašem videu někdo klikne. Na tomto místě je dobré upozornit, že na tento druh výdělku musíte dle zákona vlastnit živnostenské oprávnění, v případě že nejste přihlášení k placení DPH, je potřeba stát se alespoň osobou identifikovanou k dani, protože Youtube vyplácí provize evropanům z pobočky v Irsku.

V momentě, kdy máte toto zařízené, tedy Youtube kanál ( ten předpokládám máte pokud se zajímáte o výdělek jeho prostřednictvím), Adsense účet a živnostenský list jako plátce DPH, případně přihlášku k identifikaci osoby povinné k dani, tak se můžete pustit do toho, co vás asi baví nejvíce.

Předtím tedy ještě nezapomeňte nastavit monetizaci YouTube videí, která se provádí na YouTubu v nastavení vašeho kanálu. Jako tvůrce videí nemáte možnost ovlivnit to, jaké reklamy se ve vašich videích objevují, jediné co můžete rozhodnout je, zdali v daném videu reklamu chcete nebo ne.

Výběr formátu a obsahu reklamy je plně v režii Googlu, ale dá se říci, že se Google snaží zobrazovat návštěvníkům relevantní reklamy.

A teď konečně k tomu hlavnímu a to je kolik si jako YouTuber můžeže vydělat? Odpověď nemůže být jednoznačná, protože záleží na mnoha faktorech, jako je třeba obsah vašeho videa, typ zobrazovaných reklam, publikum na které cílíte a další. Nejdůležitější je samozřejmě počet shlédnutí a počet kliků na reklamy ve vašich videích.

Jedno shlédnutí vám přinese plus mínus 0,01 Kč, takže snadnou násobilkou si počítáte, že na příjem zhruba 20 000,- potřebujete nějakých 2 000 000 shlédnutí.

Strategií budování YouTube kanálu, nahrávání obsahu, jeho správa, oslovení širokého publika a získání dostatečné sledovanosti je běh na delší trať a rozhodně se nejedná o schéma rychlého zbohatnutí bez práce.

Naopak, vybudovat na YouTubu kvalitní a dostatečně sledovaný YouTube kanál opravdu nějaký čas zabere a rozhodně to není bez práce. Připravte se také, že pokud se do tohoto oboru vrhnete, budete tomu muset především ze začátku věnovat spoustu času.

Navíc vám předem nikdo nezaručí, jak budou vaše videa úspěšná a zdali s nimi dosáhnete na nějaký rozumný zisk. Můžete se třeba řídit tím, co je na YouTubu populární a co má největší sledovanost, ale tak se budete muset potýkat s velkou konkurencí.

Jaký obsah by jste měli na YouTube dávat, co dnes letí a kde je potenciál k zisku by vydalo zase na další článek, proto do takovýchto podrobností nebudu v tuto chvíli zacházet. Nechávám prostor vaší fantazii a tvorbě.

Každopádně YouTube v sobě má obrovský potenciál vydělat vám dostatek peněz, proto pokud vás tvoření videí a vymýšlení různých nápadů, které natočíte baví, rozhodně vám nic nebrání pokusit se dostat na YouTubu mezi ty úspěšné a začít vydělávat pěkné peníze. Ve zkratce tedy ještě jedou připomenu postup a kroky, které je třeba udělat aby jste na YouTubu mohli začít vydělávat peníze.

  1. Pokud nemáte, založte si vlastní YouTube kanál
  2. Přidejte obsah
  3. Získejte publikum
  4. Zřiďte si účet Google Adsense (zdarma)
  5. Začněte monetizovat vaše videa
  6. Sledujte statistiky
  7. Odkazujte na vaše videa kdekoli je to možné
  8. Staňte se YouTube partnerem (více možností, cen a nástrojů pro vás)

To by tedy v rychlosti byly tipy, jak začít s YouTube a jak se pokusit na YouTube vydělat také peníze. Ostatní je na vaší šikovnosti a schopnosti se svými videi na YouTubu prosadit.

Jestli Vás o YouTubu a o tom, jak na něm profitovat zajímá víc, neváhejte si stáhnout můj report zdarma YouTube Profit.

Popisuji v něm jednoduchou strategii, jak své videa dostat na přední stránky vyhledávání jak na YouTubu, tak také na Googlu. Je jasné, že s takovým umístěním získají vaše videa mnohem větší sledovanost a vám tak mnohonásobně stoupá možnost traffic z těchto videí směřovat směrem, jakým potřebujete.

YouTube Profit report zdarma

 

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

1 komentář u „Jak začít vydělávat peníze na YouTube

Napsat komentář