Jak nainstalovat Wordperss

Jak založit blog na WordPressu během pár minut

Video návod jak si založit blog na WordPressu během pár minut

Dostal jsem už několik dotazů ohledně toho, jak přesně založit webové stránky na WordPressu. Osobně hostuji skoro všechny weby u Wedosu, který také nabízí jednoduchou instalaci redakčního systému WordPress. Prohlédněte si video, na kterém vám ukazuji jak spustit nový web na WordPressu během chvíle.

Návod na instalaci WordPressu na vlastní webhosting

Celý proces je jednoduchý a pro lepší názornost vám ho ukážu pomocí slidů.  Jelikož téměř všechny weby hostuji u Wedosu, instalace bude probíhat na jejich stránkách, ale ostatní provideři to mají podobné.

Prvním krokem je založení účtu u Wedosu. Pokud ho ještě nemáte, můžete si ho pořídit tady.

Jakmile budete mít účet, stačí se do něj přihlásit přes formulář nahoře uprostřed stránky.

 

přihlášení do wedosu

 

Poté klikněte na tlačítko zákaznická administrace.

 

zákaznická administrace wedos

 

Nyní jste se dostali do vaší virtuální kanceláře, odkud můžete spravovat veškerý provoz vašich webhostingů, domén, sledovat jejich expiraci, fakturaci atp. Pro zahájení instalace nového redakčního systému WordPress klikněte na záložku webhosting. Vyberte si webhosting, na který chcete wordpress nainstalovat. Pozn. - před instalací musíte mít zakoupený webhosting a doménu.

 

výběr webhostingu

 

V levé postranní liště vyhledejte záložku Instalátor aplikací a klikněte na ni.

 

Instalátor aplikací

 

Nyní si vyberte jeden z nabízených redakčních systémů. Můžete si nainstalovat třeba Joomlu, Drupal nebo PrestaShop. My zůstaneme u WordPressu a klikneme na jeho ikonu.

 

redakční systém wordpress

 

V následujícím kroku si vyberte cíl instalace, tzn. doménu, na kterou chcete redakční systém nainstalovat. Pokud chcete redakční systém instalovat na subdoménu, stačí vyplnit její název před samotné jméno domény.

 

cil instalace wordpressuu

 

Na další obrazovce vyplníte název vašeho webu, jeho stručný popis a jméno a e-mail administrátora.

 

Instalace wordpress krok 1

 

Posledním krokem instalace bude výběr příjemce s heslem ke vstupu do administrace nového webu. Heslo si můžete nechat zaslat na více e-mailů. Pak už jen stačí kliknout na tlačítko zahájit instalaci.

 

 

Redakční systém se zhruba za 10 minut nainstaluje. Mezitím se přihlašte do vaší e-mailové schránky a vyčkejte na e-mail s heslem. Jakmile bude instalace hotová, dostane e-mail s vašimi přihlašovacími údaji. Do webového vyhledávače stačí zadat název vašeho nového webu v tomto formátu - http://mujnovyweb.cz/wp-admin. Dostanete se na následující obrazovku, kde se už můžete do WordPressu přihlásit.

 

přihlášeni do wordpressu

 

A je to! Vidíte, není to až tak složité. Teď se jen stačí pustit do budování nového webu. To teprve začíná ta pravá zábava 🙂

PS. Může chvilku trvat, než bude nový web aktivní. I když bude instalace hotová a budete mít heslo, na stránky se nepůjde přihlásit. Počkejte zhruba 30 minut a poté znovu zadejte název vašeho webu ve tvaru http://mujnovyweb.cz/wp-admin a v tuto chvíli by už mělo vše fungovat a budete se moci do systému přihlásit.

 

PPS. Pokud se vám s WordPressem nepracuje dobře a hledáte rychlejší a intuitivnější nástroj pro stavbu webových stránek, vyzkoušejte Buildio. Buildio používá pro editaci stránek live drag&drop editor, proto je jejich tvorba mnohem snadnější a zábavnější. A navíc, Buildio není jen web editor, ale je to komplexní platforma pro efektivní marketing vašich produktů. Více informací o platformě najdete v mém článku na blogu, nebo přímo na stránkách http://buildio.cz

Buildio All In One Marketing

 

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář