Nanocoin

Jaký příběh čeká projekt NanoClub a kryptoměnu Nanocoin?

 

Před pár dny mi do schránky dorazila žádost od čtenáře mého blogu o sepsání nějakých postřehů k nové příležitosti s názvem NanoClub. Shodou okolností jsem o jednom projektu s kryptoměnami psal v předchozím článku a recenze moc slavně nedopadla.

Bude na tom Nanoclub kryptoměnou Nanocoin lépe?  Společnost je u nás zatím poměrně neznámá, tak si ji pojďme v krátkosti představit.

Co je to projekt NanoClub?

Nanoclub je privátní klub a platforma pro podporu nové kryptoměny s názvem Nanocoin (NNC). Nanoclub propaguje a předvídá kryptoměně Nanocoin světlou budoucnost, jakou zažil Bitcoin.

Jejich proklamace o 10-ti násobném zhodnocení hodnoty kryptoměny jsou více než odvážné. Samozřejmě, s Bitcoinem se tento příběh odehrál a kdo v počátku investoval do Bitcoinu, kterému málokdo v té době věřil, dnes svůj vklad mnohonásobně zhodnotil.

Bohužel tento příběh bývá často využíván jako vábnička pro investory do nových kryptoměn, jejichž budoucnost je přinejmenším nejistá. Však kolik kryptoměn, kterým jejich stvořitelé předpovídali zářnou budoucnost do několika měsíců skončilo?

Octacoin, Cryptodouble, GLD Goldcoib, StableCoin, AMC Americancoin atd.. Dnes existuje přes 300 kryptoměn a každým dnem vznikají nové. Myslíte, že všechny budou tak úspěšné jako Bitcoin?

bitcoin

Pojďme ale zpátky k Nanoclubu.

Jaké fakta o projektu známe? No, není toho mnoho. Nanoclub poskytuje internetovou peněženku pro kryptoměny. Je to software, ve kterém si můžete uchovávat své nanocoiny. Ty je také možné prostřednictvím Nanopay směňovat nebo přijímat platby od ostatních.

Na webu moc dalších údajů nenajdeme. Vše, co se dočteme jsou domněnky, úvahy a přání administrátora. Není nic, čím by mohl podložit třeba smělé tvrzení, proč očekává 10-ti násobný růst hodnoty Nanocoinu. On ho předpovídal dokonce již před vznikem samotné kryptoměny. Tomu bych spíše říkal věštění ze skleněné koule.

skleněná koule

18. září 2016 byla doména nanoclub.com zaregistrována prostřednictvím registrátora Tucows Domains. Není tedy možné dohledat, kdo je přesným vlastníkem domény. Na webu samotném se o tom, kdo Nanoclub provozuje, kde má adresu nebo jak je možné někoho kontaktovat nedozvíme.

Už jen to by pro mě samotného bylo dostatečným varovným signálem k tomu, abych se projektu vyhnul velkým obloukem. Ale jsou tu i další zajímavé poznatky, které projektu důvěryhodnosti nepřidávají.

Znali jste Crypto 888 Club? Byl to podobný spolek, založený v dubnu 2015, který sliboval investorům vysoké měsíční zhodnocení při vkladech nad 10 000EUR. Ve chvíli, kdy přestali do projektu přicházet noví investoři, začal projekt upadat a začátkem roku 2016 zcela skončil.

Promptně se ale převtělil do Octa Partners a začal znovu lákat investory na novou kryptoměnu Octacoin. O půl roku později byl i projekt Octa Partners v troskách. To nicméně nezabránilo jeho tvůrcům znovu zmutovat a převtělit se do dalšího, „nového“ projektu s názvem Nanoclub.

nanotec

Stejně tak jako jeho předchůdci se Nanoclub snaží získat peníze od nových investorů, aby mohl vyplácet slíbené zhodnocení starším investorům. Ty jsou totiž jediným zdrojem financí, které s kterými Nanoclub operuje.

Produkty společnosti

Hlavním produktem společnosti je kryptoměna Nanocoin. Do projektu se můžete zapojit jedině na pozvání od již existujícího člena klubu a zakoupením jednoho z investičních balíčků. Ty mají následující hodnoty:

 • Starter – investice €150 EUR
 • Basic – investice €1050 EUR
 • Pro+ – investice €5950 EUR
 • Gold – investice €23,750 EUR
 • Platinum – investice €50,050 EUR
 • Diamond – investice €100,050 EUR

 

Jak se zapojit a co z toho mohu mít?

Nanoclub slibuje pro partnery průměrné měsíční zhodnocení (ROI) mezi 4% až 12%. Není to zhodnocení nedosažitelné, ale v tomto případě není podložené žádnými reálnými čísly. Výkřik o 10-ti násobném zhodnocení vkladu zůstává pouze adminovým přáním.

Již jsem se zmínil, že do projektu je možné vstoupit pouze na pozvání někoho ze stávajících členů. To je poměrně zajímavé. Přesto že se majitelé velmi snaží, aby jejich Nanocoin používalo co nejvíce lidí, jejich zapojení je podmíněno přímým pozváním a platbou min. € 150.

Reziduální příjem je vyplácen skrze binární strukturu, přičemž až 80% investovaných prostředků je připisováno na obě větve binárního systému.

 • partneři v levelu Starter získají 20-40% (pokud přivedou alespoň 6 dalších partnerů)
 • partneři v levelu Basic získají 40-60% (pokud přivedou alespoň 6 dalších partnerů)
 • partneři v levelu Pro+ a vyšších získají 80%

Po zakoupení nějakého z investičních balíčků získáte také NanoCoiny:nanocoin

 • Starter partneři získají NNC v hodnotě €90 EUR
 • Basic partneři získají NNC v hodnotě €950 EUR
 • Pro+ partneři získají NNC v hodnotě €5600 EUR
 • Gold partneři získají NNC v hodnotě €23,750 EUR
 • Platinum partneři získají NNC v hodnotě €47500 EUR
 • Diamond partneři získají NNC v hodnotě €95,000 EUR

Výplata těchto provizí je vázána k investicím partnerů a získávají je členové Nanoclubu s největšími downliny, tedy ti, kteří do systému přivedou největší počet lidí. Jediný ověřitelný zdroj financí v programu tak pochází z nových investic, který pak pokrývá ono slibované zhodnocení v rozmezí 4-12% za měsíc.

Využívání nových investic k výplatě úroků, podílů, nebo zhodnocení stávajících investic je forma podnikání známá jako Ponzi nebo Pyramidová hra.

Závěrem

Přesto, že se web tváří po designové stránce velmi povedeně a profesionálně, nedejte v tomto případě na první dojem. Pod zlatým pozlátkem se s největší pravděpodobností skrývá pouze velmi hořký bonbón. Na webu je kritický nedostatek informací, ať už o firmě jako takové, způsobu fungování atd.

Co se týče Nanocoinů, v současné chvíli jsou bezcenné a pravděpodobně tomu také tak zůstane. Stejně jako Octacoin (kryptoměna spojená s Crypto 888 Clubem a Octa Partners), Nanocoin nemá žádné odůvodnění a praktický účel.

NanoCoin podle mého názoru skončí neslavně, navzdory podobným výkřikům a slibům, které jsme mohli od Crypto 888 Clubu a Octa Partners slyšet již v minulosti. Žádný seriózní obchodník se nedotkne kryptoměny, která se jeví jako Ponziho schéma, což odsuzuje kryptoměnu k zániku už na samém startu závodu.

Jako „bonusbudou noví partneři NanoClubu splácet provize slíbené v Ponziho schématu od Crypto 888 Clubu a Octa Partners. Prostředky Octa Partners byly zmrazeny na 6 měsíců a nové investice v NanoClubu jsou zmrazené po dobu 1 roku.

crypto 888 club

Jakékoli investice proudící do NanoClubu v prvních 6-ti měsících byly použity na výplatu starých závazků z projektu Octa Partners.

Když se podíváme na životnost předchozích projektů, Octa Partners přežilo zhruba poloviční dobu než Crypto 888 Club. Tyto restartované projekty kolabují rychleji než jejich předchůdci. Očekávám, že NanoClub tady s námi bude pár měsíců, dokud budou proudit nové vklady..

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

4 komentáře: „Jaký příběh čeká projekt NanoClub a kryptoměnu Nanocoin?

  Pecan

  (01/08/2017 - 10:46 am)

  Naučte se česky,člověče….šílený

   aurin

   (01/08/2017 - 11:16 am)

   Zdravím,
   jestli se vám něco na mém stylu psaní nelíbí, nikdo vás nenutí to číst. Blogy mimo jiné jsou specifické tím, že autor není svázaný nějakými pravidly a může si psát v podstatě jakýmkoli stylem se mu zalíbí. Samozřejmě nikoho neoslníte hrubkami v každé druhé větě. Pokud už máte nutkání ze sebe něco vypustit, očekával bych konkrétní radu pro mě, poukázání na překlepy nebo chyby v článku (sorry, ale není v mých možnostech platit korektora u každého článku) nebo poskytnutí přidané hodnoty pro ostatní čtenáře.

   PS. Rád si přečtu vaše články.

  Jakub

  (12/09/2017 - 8:19 pm)

  Od 1.8.2017 je nanocoin volně směnitelný za btc máte nějaké nové informace o nanocoinu?

Napsat komentář