Right Rise recenze

Je Right Rise perfektní příležitost k výdělku, nebo jen další Ponzi?

 

Poslední dobou je na na těch internetech poměrně dost humbuku o příležitosti jménem Right Rise. Ačkoli mi to zase trvalo, snažil jsem se podívat trochu pod pokličku a zjistit, jestli máme co do činění s perfektní investiční příležitostí, nebo na nás někdo nastražil léčku.

 Jakmile se dostane na stránky Right Rise, uvítají vás velkým nápisem "Finanční příležitost roku". Tak se tedy zkusme podívat, jestli by tomu tak mohlo být. Slibované výnosy 1-3% denně znějí opravdu lákavě.

Co je to projekt Right Rise a jak funguje?

Na oficiálním webu jsou na slovo skoupí a dozvíme se tam jen velmi stručné informace o tom, jak firma funguje. Dozvíme se, že Right Rise LTD má sepsanou smlouvu s vládou Velké Británie na zajišťování měření dodržování rychlostních limitů na silnicích. Z vybraných prostředků od neukázněných řidičů získají 40% podíl.

A jelikož počet aut na silnicích Velké Británie každým rokem roste, je potřeba více kamer na to, aby se vybralo více pokut. Velmi zajímavé 🙂

měření rychlosti

Podle záznamu bylo doménové jméno původně zaregistrováno 19. února 2014 a poté bylo znovu obnoveno 21. ledna 2016. Jako vlastník domény je zapsán jakýsi Ronald Allison s adresou v Manchesteru ve Velké Británii. Stejnou adresu uvádí Right Rise také na svých stránkách. Perfektní souhra..

Ačkoli to může na první pohled působit důvěryhodně, něco podezřelého se vznáší ve vzduchu.

Tato adresa, uvedená na webu Right Rise a také u vlastníka této domény, je vlastněna a patří Manchesterskému obchodnímu centru. A víte čím hlavně se tato společnost živí? Prodává virtuální sídla společnostem.

To jsou takové ty domy, u jejichž vchodových dveří najdete velkou tabuli, na které je asi 1000 názvů a jmen různých společností. Right Rise sídlí na britských ostrovech pouze virtuálně, žádné skutečné firemní sídlo byste tam nenašli.

Kdo je Ronald Allison?

Těžko říct. Na internetu o něm nenajdete téměř nic. Pod jeho jménem bylo na YouTube v poslední době nahráno několik videí, ale většina je v mizerné kvalitě a vypadají jako kdyby byly dělané za 5 $ na Fiveru. Když jsem se na jedno z nich podíval, nestačil jsem se divit. Video od Ronalda Allisona - Right Rise recenze:

 

 

Taky je vám na tom dabingu něco podezřelé? Zkuste si napsat nějaký text do programu "text to speach" a dostanete přesně takový výsledek ... takže pardon, tady se vlastně o dabing vůbec nejedná 😀

Profil Ronalda Alisona na LinkedInu také nehledejte, bylo by to marné. Zdá se tedy, že jediné jméno, které si můžeme s projektem Right Rise spojit je stejně tak virtuální, jako sídlo společnosti.

Krom toho, Alexa ranking ukazuje, že největší traffic získává web z Japonska, zhruba 42%. Je tedy více pravděpodobné, že pravé sídlo má Right Rise v Japonsku.

Produkty společnosti Right Rise

Tohle bude celkem rychlé. Right Rise nenabízí žádné fyzické produkty. Můžete si pouze zakoupit akcie v hodnotě 30 dolarů. Každá akci vám vydělá 1-3% denně. A co přesně dělají s vašimi penězi? Jak se vtipně můžete dočíst v českém překladu stránek -

"Investované zdroje používáme na nákup vybavení pro spáchání přestupků rychlé jízdy na dálnicích ve Spojeném Království."

Takže přispějme Ronaldovi, aby mohl nakoupit vybavení a páchat přestupky rychlou jízdou po silnicích spojeného království 🙂

Výdělky a kompenzační plán

Další možností jak vydělat s Right Rise je přivést do projektu nové investory. Partnerský plán je poměrně štědrý a má 6 linií.

  1. linie - získáte 10% z vkladu přivedených investorů
  2. linie - získáte 5%
  3. linie - získáte 2%
  4. linie - získáte 1%
  5. linie - získáte 1%
  6. linie - získáte 1 %

pyramidové schéma

 

Můžete se také stát tzv. Representative Partner, a získat tak provizi 25% za partnery v první linii, namísto původních 10%. Předtím ale musíte splnit určitá kritéria:

 - osobně investovat alespoň 1500 $

 - přivést do Right Rise nejméně 10 partnerů

- vaši referalové musí investovat alespoň 1000 $

- reinvestovat z vydělaných peněz nejméně 900 $

- vykázat alespoň 10 000 kliknutí na váš partnerský odkaz

Jak se můžu zapojit do programu?

Stačí se přejít na stránky Rightrise.com a registrovat se přes modré políčko v pravém horním rohu. Pak už jen stačí nakoupit nejméně 1 akcii za 30 dolarů a začít vydělávat.

Co říci závěrem?

Bude projekt Right Rise finanční příležitostí roku 2017, jak tvrdí? Těžko říct. Sami se rozhodněte, jestli je pro vás dostatečně důvěryhodný. A hlavně, jestli byste v principu chtěli vydělávat na vybírání pokut za překročení povolené rychlosti o pár kilometrů v hodině. Já sám bych do takové investice nešel, ani kdyby se tvářila ještě výhodněji, než Right Rise.

Celá myšlenka projektu je postavená na logice, která nedává rozum. Mimo jiné Right Rise spolupráci s vládou UK nijak nedokládá. Rychlostní kamery v Británii spravuje Oddělení dopravní police.

Vláda má vlastní oddělení pro správu rychlostních kamer a měření rychlosti a nepotřebuje tyto aktivity outsourcovat. A i kdyby, o tento byznys by se nikdo s nikým nedělil. 

ponzi

Pokud by byl Right Rise skutečný byznys, umožnil by také platbu přes kartu nebo bankovním převodem. A neomezoval by se jen na internetové peněženky a anonymní kryptoměny.

Righ Rise také používá tzv. Telegram Bot, což je aplikace pro správu investic, ovládání účtů přes mobil atd. Mohlo by to vypadat jako krok kupředu. Ale vzpomeňme jak neslavně dopadl třeba projekt Lara With Me, který tuto technologii také využíval.

S největší pravděpodobností tak slyšíme starou, ohranou písničku od Ponziho. Část nově investovaných prostředků použije admin pro výplatu existujících investorů a tu větší část si nechá pro sebe. Jakmile přestanou do projektu přicházet nové investice, nebudou peníze na výplatu slibovaných úroků, protože reálně žádné zisky z vybraných pokut společnosti neplynou.

!! UPDATE 5/2017 !!

Né do roka a do dne, ale téměř na den přesně je to 3 měsíce od zveřejněné této recenze. Dnes je již projekt nedostupný, tudíž se vyplnila má slova a celou dobu jsme poslouchali píseň od Ponziho.

Zkuste raději něco osvědčenějšího

Neriskujte svůj kapitál v pochybných projektech a zkuste raději něco osvědčenějšího. Průvodce najdete na hlavní stránce nebo se tam dostanete kliknutím na tento odkaz.

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

4 komentáře: „Je Right Rise perfektní příležitost k výdělku, nebo jen další Ponzi?

Napsat komentář