file-upload

Nahrávejte a sdílejte váš obsah na web

Jak profitovat ze sdílení obsahu na web

Na internetu se dá vydělávat různými způsoby a jednou ze zajímavých variant jak na internetu vydělat peníze je sdílení vašeho obsahu na různých webech, kde si jej mohou stáhnout ostatní uživatelé. Internetových stránek, které tuto možnost přivýdělku nabízí je poměrně dost a vám na ně stačí nahrát zajímavý obsah a získat odměnu za každé jeho stažení.

Tato forma výdělku se nazývá PPD (Pay per Download), ale na těchto stránkách se můžete setkat i s nabídkou výdělku pomocí systému PPS (Pay per Sale) nebo PPC (Pay per Click). Po uploadu vašeho obsahu na web získáte také váš unikátní odkaz, který můžete šířit a a sdílet s kamarády a získat tak vyšší počet stáhnutí, tedy vyšší odměnu pro vás.

Asi vám nyní v hlavě vyskakují tři otázky, na které by jste rádi znali odpověď. Co můžu uploadovat, kam to uploadovat a kolik si tím můžu vydělat. Podíváme se na tyto otázky jednu po druhé ať v tom nemáme zbytečně guláš. Co tedy můžete na weby nahrávat a sdílet?

Zjednodušeně se dá říci, že téměř cokoli. Samozřejmě se bavíme o standardním obsahu, který není žádným způsobem pobuřující, zakázaný nebo nevhodný (obsah pro dospělé, obsah diskriminující, potlačující něčí práva, podněcující násilí, nelegální obsah atd.). Je možné nahrávat dokumenty ve formátech doc, xls, ppt, pdf, rtf, txt, docx, xlsx a ppts, z multimediálních souborů třeba exe, mp3, mpeg, avi, rar, zip, jpeg.

Záleží především na tom, jaké formáty daný web podporuje. Některý web, jako je třeba DocStock.com je zaměřený pouze na sdílení textového obsahu, jiné weby vám umožní sdílet právě třeba videa nebo mp3 soubory. Tady musím hodně zdůraznit, že se bavíme o obsahu, který žádným způsobem neporušuje autorská práva. Sdílením takového obsahu by jste se mohli dostat do problémů. IMHO - právě proto už asi služba DocStock nefunguje.

Jakmile tedy máte vybraný obsah a chtěli by jste ho někde sdílet a získat peníze za jeho případná stažení, je na čase se podívat na weby, které takovouto funkci nabízejí. Prvním, který jsem již zmínil je DocStock.com, který je zaměřený především na textové dokumenty. Konkrétně se na webu DocStock vydělává tím způsobem, že do vašich nahraných dokumentů DockStock přidá reklamu Adsense a nechává si 50% podíl z výdělku z této reklamy.

Dále bych vás rád upozornil na web ShareCash.org, na který můžete nahrát jakékoli soubory a získat peníze pokaždé, kdykoli si váš obsah někdo stáhne. ShareCash.org disponuje inovativními nástroji, podporou celé komunity, podrobnými reporty atd. Dalším webem, který vám umožní vydělat si sdílením svých souborů se jmenuje DespositFiles.com a na tento server můžete nahrát jakýkoli obsah, jako jsou exe soubory, mp3, rar, zip, mpeg a další. U této společnosti dostanete 5$ pouze za přihlášení a dalších 25$ za každých 1000 stažení vašeho souboru.

DepositFiles.com nabízí také affiliate program, díky kterému můžete navíc získat 20% podíl z jejich výdělků. Většina těchto stránek vám po nahrání obsahuje vygeneruje váš osobní link, který můžete šířit kde uznáte za vhodné a přivést tak aktivně další zájemce k vašemu obsahu a získat více stažení, což znamená více peněz pro vás.

Uploading.com je další velice populární web, do kterého můžete jednoduše nasdílet soubory z vašeho desktopu. Vaše soubory můžete také nahrát na web ziddu.com. Pro své data máte na ziddu.com neomezený prostor, uživatelé mohou stahovat více souborů najednou, nebo si třeba mp3 soubor pustit předtím, než si jej stáhnou. V rychlosti zmíním ještě některé webové služby, které se sdílením souborů zabývají a které můžete případně také použít, pokud by vám nevyhovoval některý z výše uvedených.

Patří sem např. Turbobit.net, FileFactory.com, HotFile.com, Crocko.com nebo Uplaoded.net. Všechny tyto stránky můžete k šíření a sdílení vašeho obsahu použít. Každému vyhovuje trochu něco jiného a i samotné weby mají trošku jiné funkce a vlastnosti, takže můžete weby projít a vybrat si pouze ten nebo ty, které vám nejvíc vyhovují.

A nakonec se ještě podíváme na to, kolik si sdílením vašich souborů můžete vydělat. Je to vcelku snadné – čím více stažení, tím větší výdělek pro vás. Výdělek nemá žádné hranice, proto čím zajímavější a žádanější soubory sdílíte, tím máte větší šance na větší výdělek.

Průměrné profity se pohybují kolem 20-25$ 1000 stažení. Podpořit stahování vašeho obsahu můžete také vlastní aktivitou, kdy budete na vaše soubory odkazovat na různých fórech, na svém webu, sociálních sítích apod. Čím více stažení, tím větší výdělek.

Přestaňte donekonečna pátrat po těch správných příležitostech

Také jsem dříve strávil spoustu času neustálým hledání té správné příležitosti, se kterou bych si konečně mohl na internetu vydělat peníze. Trvalo mi docela dlouho než jsem pochopil jaké postupy na internetu fungují, které nástroje používat a se kterými společnostmi je výhodné spolupracovat. Nakonec jsem ale přišel na to, jak je možné na internetu vydělávat a proto bych vám rád ušetřil čas a peníze a doporučil vám právě ty příležitosti, které mám osobně vyzkoušené a které fungují. Doporučuji ji vám jich hned několik, aby jste si mohli vybrat tu, která vyhovuje právě vám. Ušetřete si raději čas a začněte vydělávat s nejlepšími projekty, které jsem na internetu objevil. 

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář