Blue-Online-money

Nákup a prodej domén

Výdělek pomocí nákupu a prodeje domén

Tento byznys fungoval především dříve, kdy nebylo ještě tolik domén registrovaných a firmy teprve do světa internetu a internetových prezentací pronikali. Dnes je již drtivá většina jednoslovných názvů zabrána právě třeba překupníky domén, kteří čekají na svého kupce.

Ale i dnes je možné registrovat doménu, která vám může vydělat doslova mění během 5-ti minut. Ano, pouze čas který strávíte registrací se může bohatě vyplatit, pokud budete mít štěstí. Mluvím ale především o doménách s koncovkou .com, které mají při prodeji mnohonásobně větší hodnotu než třeba české .cz.

Proč je někdo ochoten platit za domény, mnohdy i velice vysoké částky? Protože doména je vaše značka a značka vaší firmy by se měla s doménou shodovat. Doména obsahující název značky nebo produktu je pro firmu natolik stěžejní, že danou doménu musí mít, nebo musí změnit název produktu. Doména odráží to, co děláte, čemu se věnuje a také velice pomáhá k budování kvalitní SEO optimalizace a zvyšuje tak návštěvnost vašich stránek. Což zase může dopomoci k lepšímu zisku.

 

Pokud vidíte volnou zajímavou doménu, kupte ji

Domény s názvy obsahující např. slovo Apple nebo iPhone se prodaly za statisíce dolarů. Pokud se vám podaří zaregistrovat doménu se zajímavým, atraktivním názvem, nebo doménu, která obsahuje významná klíčová slova z konkrétního oboru, máte zpola vyhráno. Příkladem by byl opět třeba Apple, který by třeba zapomněl registrovat doménu pro iPhone nebo iPad. Spekulanti by doménu okamžitě zakoupili a Apple by pak musel vytáhnout z kapes hodně peněz, aby tuto doménu získal.

Další faktorem, který ovlivňuje cenu domény je její využití. Pokud máte doménu koupenou, ale neprovozujete na ni žádnou činnost a máte ji tzv. zaparkovanou, nelze říci že by taková doména ztrácela na hodnotě, ale pokud na web chodí návštěvníci nebo dokonce pokud doména vydělává, při budoucím prodeji tímto razantně zvýšíte její cenu. Holé, zaparkované domény mají cenu pouze pro specifické zájemce, kteří si web chtějí postavit dle svého uvážení.

V současné době je relativně novým trendem, který se vynořuje tzv. doménové sběratelství. Jedná o nakupování domén, které třeba ještě dnes nemají velkou hodnotu, nejsou zatím nijak zajímavé, ale kupci těchto domén se snaží odhadnout budoucí trendy a nakupovat tak množství oborových domén, které jim v budoucnu mohou přinést velice zajímavý zisk.

Takové sbírka oborových domén získává také větší hodnotu, než je pouze součet hodnot jednotlivých domén. Na našem trhu můžete najít doménové specialisty, kteří vám s nákupem, převodem nebo prodejem domén poradí a pomohou. Pokud vás tento článek zaujal a chcete zkusit svou schopnost predikovat budoucí trendy, nebo pokud víte o zajímavém názvu domény, která ještě není zaregistrovaná, vrhněte se do toho.

Nákup domény stojí asi jako jeden oběd v restauraci, takže tento byznys je dostupný pro každého. Jaké domény jsou volné můžete zkontrolovat třeba u Wedosu, jednoho z největších českých registrátorů domén.

Přestaňte donekonečna pátrat po těch správných příležitostech

Také jsem dříve strávil spoustu času neustálým hledání té správné příležitosti, se kterou bych si konečně mohl na internetu vydělat peníze. Trvalo mi docela dlouho než jsem pochopil jaké postupy na internetu fungují, které nástroje používat a se kterými společnostmi je výhodné spolupracovat. Nakonec jsem ale přišel na to, jak je možné na internetu vydělávat a proto bych vám rád ušetřil čas a peníze a doporučil vám právě ty příležitosti, které mám osobně vyzkoušené a které fungují. Doporučuji ji vám jich hned několik, aby jste si mohli vybrat tu, která vyhovuje právě vám. Ušetřete si raději čas a začněte vydělávat s nejlepšími projekty, které jsem na internetu objevil. 

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář