product-review

Přivýdělek hodnocením produktů

Jak vydělávat hodnocením produktů

Určitě jste se někdy v běžném životě poptali kamarádů a známých na jejich názor třeba na auto, než jste se rozhodli si ho zakoupit. Také jste sami poradili nebo řekli svůj názor na nějaký produkt, když se vám přítel zmínil, že uvažuje o jeho pořízení. Takové doporučení, obzvláště založené na osobní zkušenosti má obrovskou váhu a je to jeden z důležitých faktorů, který nakonec rozhoduje jestli si daný produkt koupíte nebo ne.

Pokud produkt sbírá samé negativní hodnocení, asi se do jeho koupi úplně nepohrnete. Na druhou stranu produkt, který se těší velké oblibě mezi uživateli bude určitě mnohem žhavější kandidát na pořízení. Také jste určitě hledali takováto hodnocení na internetu. A právě zde se otevírá prostor pro vás. Lidé každý den nakupují na internetu miliony věcí a také hledají to samé množství recenzí a hodnocení, aby si před koupí mohli udělat lepší názor a seznámit se zkušenostmi ostatních.

Pro vás se zde naskýtá prostor, jak jim tyto informace předat a jejich pomocí vydělat peníze. Do hry nám vstupuje náš starý známý affiliate marketing, který vám umožní pomocí hodnocení produktů přivydělat si nějaké ty peníze. Velké množství společností má vlastní affiliate program, ke kterému se můžete zapojit a začít seznamovat potencionální kupce s vlastnostmi produktů, jejich klady, zápory nebo se zkušenostmi ostatních.

Je to výhodná situace pro obě strany. Budoucí zákazník si může vyhledat o produktu dostatek informací a seznámit se z hodnocením uživatelů a vy můžete získat podíl z následného prodeje. Stejně tak, jako se denně online prodá nepřeberné množství zboží, stejně tak si můžete vydělat velkou hromadu peněz, protože hodnocením produktů a podáváním relevantních informací kupujícím jim nabídnete to, co hledají a to vám skrze affiliate spolupráci s výrobci či prodejci těchto produktů a služeb dá možnost si slušně vydělat.

Samotný proces výdělku hodnocením produktů je velice snadný a automatický. Sám se snažím udělat review na každý produkt či službu, která mi přijde zajímavá s ohledem na mé pole působnosti a není vyjímkou, že vyděláte peníze z recenze několik let staré. Lidé stále prahnou po kvalitních informacích na jejichž základě můžou udělat fundované rozhodnutí předtím, než své peníze skutečně utratí. V tomto článku vám ukážu jak můžete také hodnotit vám blízké produkty a začít na tom vydělávat.

Pojďme se ještě jednou podívat, proč lidé na internetu hledají informace o produktech a proč tedy existuje možnost na tom vydělat.

1. hledají ostatní lidi, kteří mají se stejným produktem zkušenost a chtějí znát jejich názor.

2. chtějí vědět, jestli produkt pracuje a funguje tak jak má.

3. chtějí ho porovnat s podobným produktem v různých aspektech, jako je cena, uživatelské hodnocení, funkce atd.

4. se lidé chtějí ujistit, zdali se nejedná o nějaký druh podvodu

5. chtějí porovnat a plusy a mínusy daného produktu.

Mnoho z nás i z vlastní zkušenosti ví, že ne všechny produkty fungují tak, jak mají, ne všechny mají spolehlivost takovou, jakou o nich tvrdí jejich výrobce a ne všechny jsou kvalitní tak, jak by člověk očekával. Vezměme za příklad různé produkty z TV shopu, kde vám o každém z nich Horst Fuchs tvrdí, jak jsou skvělé a ptá se, jak jste se bez nich dokázali do této chvíle obejít.

Všichni asi víme, jaká je kvalita většiny těchto produktů...Proto jsou kvalitní informace a zkušenosti uživatelů tak cenné a proto také drtivé většině nákupů na internetu předchází podrobný průzkum a vyhledávání informací. Pro vás jsou tito uživatelé velmi cenní, protože už jsou v nákupní náladě a hledají jen ještě nějakou informaci nebo utvrzení v tom, že si vybrali správně.Pokud jim tyto informace budete schopni nabídnout, uživatel může provést nákup odkazem z vaší stránky a to je přesně ten moment, kdy vy získáte provizi.

Jak tedy konkrétně získat peníze za hodnocení produktů?

Nejjednodušší cestou je navázat spojenectví s výrobcem nebo prodejcem daného produktu. Tento proces se nazývá affiliate marketing, na který je zaměřený další z mých článků zde. Mnoho výrobců nebo prodejců má zřízen tvz. affiliate program, který vám umožní propagací daného produktu získat podíl z jeho prodeje. Vaším úkolem je tedy najít si výrobce či prodejce produktů, které chcete propagovat a hodnotit, navázat affiliate spolupráci a začít o jejich výrobcích psát.

Pomocí unikátní odkazu, který získáte po registraci do affiliate programů můžete přivést zákazníka k nákupu a díky tomuto odkazu se přičte podíl z prodeje právě na váš účet. Další otázkou pro vás je, jestli budete psát v angličtině, nebo v češtině pro české publikum. Pokud umíte dobře anglicky a zvolíte tuto cestu, rozhodně máte potenciál oslovit nesrovnatelně větší počet návštěvníků a čtenářů, než když se zaměříte pouze na naší českou kotlinu. Tím ale rozhodně nechci říci, že hodnotit a recenzovat produkty v češtině se nevyplatí.

To rozhodně není pravda a i čeští uživatelé internetu hledají hodnocení a porovnání produktů a i tady lze vydělat velice slušné peníze. Pokud se rozhodnete recenzovat anglicky, nabízí se vám také mnohem více affiliate programů, do kterých se můžete zapojit. Třeba takový Amazon prodává tisíce produktů a lidé mu věří a hojně přes Amazon nakupují. Můžete se zapojit do Amazon affiliate programu a začít recenzovat některé z jejich produktů.

Mezi další velké hráče patří třeba Commision Junction, Sharesale, Linkshare nebo Clickbank, které nabízí obrovské množství produktů a vy skrze jejich hodnocení můžete vydělávat. Mimo to je na trhu bezpočet samostatných prodejců a produktů s vlastní affiliate programem, takže výběr je opravdu široký. U nás je velice známý affiliate program třeba od Invie, kdysi bylo velmi populární Aukro, ale to již aktuálně affiliate program nenabízí.

Podívat se také můžete na affil od Mallu nebo od Alzy, Wedosu, Pneumatiky.cz, Plus500, Xzone.cz, Královna.cz, Megapixel.cz, Astratex.cz, Provizni-system.cz a na další. Dá se říci, že ve všech odvětvích dnes najdete firmy, které affiliate spolupráci nabízejí, proto můžete propagovat jen ty produkty, které se vám líbí, se kterými máte zkušenost nebo které jsou vám jiným způsobem blízké.Stačí maličko zagoogloat a výsledky máte během pár vteřin.

Nyní tedy už víme, proč bychom měli psát hodnocení produktů a jak tím můžeme vydělat. Před samotným psaním takového hodnocení je třeba si uvědomit proč to děláte a co by vaše práce měla čtenářům přinést. Vaším cílem je napsat takové hodnocení, které budou lidé číst a kde se dozvědí důležité informace, kterým můžou důvěřovat. Takové hodnocení si budou lidé považovat a povede ke konverzím, prodejům a vaším výdělkům, což je také důvod vašeho snažení.

I takové hodnocení produktu by mělo mít nějakou strukturu, aby se v něm člověk co nejsnáze orientoval a rychle se dozvěděl to nejdůležitější. Mám pro vás několik tipů, které je dobré mít při psaní recenze nějakého produktu na paměti.

1. si musíte uvědomit, že píšete proto, aby jste předali co možná nejvíce hodnotné informace čtenáři, ne proto, aby jste něco prodali. To dělá prodejce daného produktu na svých stránkách. Vaším úkolem je pomoci zájemcům udělat si objektivní a ucelenou představu o hledaném produktu, aby se mohli před jeho pořízením lépe rozhodnout.

2. Pokud máte možnost, je mnohem lepší recenzovaný produkt sám zakoupit a vyzkoušet. Budete pak mluvit z vlastní zkušenosti a lidé to vycítí a ocení mnohem více. Důvěra ve vás a vaše hodnocení tak prudce stoupne. Pokud nemáte možnost si sám produkt vyzkoušet, dejte si alespoň práci s vyhledáním dostatečného množství relevantních informací po různých webech a fórech a snažte se opět čtenáři nabídnout objektivní pohled na věc.

3. Nikdy o produktu nelžete nebo neskrývejte jeho horší vlastnosti. Pokud s má produkt chyby nebo jiné vady, zmiňte se o nich. Čestné a objektivní informování čtenáře je na prvním místě.

4. Nesmí chybět také doporučení. I když to může na první pohled znít trochu zvláštně, pokud by jste nějaký produkt nedoporučili, přesto jeho hodnocení sepište a zmiňte se důvodech, která vás k tomu vedou. I přesto, že z takového produktu nevyděláte žádné peníze, vaše kredibilita vzroste a vy z ní budete těžit později. I článek o produktu, který rozhodně nedoporučujete může posloužit jako prostředek k výdělku z jiného produktu.

V neposlední řadě ušetříte nějaké peníze lidem, kteří měli o produkt zájem ale po přečtení vaší recenze si jeho nákup rozmysleli. Už chápete, jaké možnosti vám hodnocení produktů nabízí? Držte se těchto tipů a lidé budou vaše recenze milovat a vy na tom budete pěkně vydělávat.

Podíváme se tedy ještě na to, jak takové hodnocení psát a jak by mělo vypadat, aby se vaše články četly a lidé se v nich dozvěděli to, co hledají.

Co je tedy důležité a jak by měla taková recenze vypadat?

Aby jste skrze recenze vydělali nějaké peníze, v první řadě si je také musí někdo přečíst. Recenze můžete být prostý článek, ale rozhodně není na škodu přidat nějaké obrázky nebo videa, aby čtenář neztratil svůj zájem a pozornost. Recenze produktu by měla obsahovat tyto části:

Titulek, ten je velice důležitý, protože je to to první, co lidé uvidí a hned by z něho měli poznat, o čem článek bude. Velice pomůže pokud titulek vašeho článku bude obsahovat klíčová slova, která v souvislosti s produktem lidé na internetu hledají. Dobře vám k tomu poslouží třeba našeptávač Seznam nebo Googlu.

Následovat by mělo jakési intro, ve které lidem řeknete o čem celá recenze je, představíte produkt a seznámíte čtenáře o jeho vlastnostech, tak jak jsou proklamované výrobcem. Jelikož recenze jsou především o vlastní zkušenosti s produktem, jeho popis zkuste vtěsnat právě do intra.

Nyní už následuje hlavní část a to samotná recenze a hodnocení produktu. Začít můžete třeba popisem toho, co by měl výrobek umět a jaké jsou jeho vlastnosti. Hned poté by jste se čtenáři měli podělit o vaši vlastní zkušenost a zhodnotit, jestli výrobek umí a splňuje vše, co něm výrobce tvrdí. Ptejte se sami sebe na otázky, které by vás jako budoucího kupce a uživatele zajímali a dejte lidem na tyto otázky odpovědi. Připojte obrázek nebo video s tím, jak produkt používáte a opět tak velmi zvýšíte důvěru ve vaše hodnocení. Pokud nemáte vlastní video, můžete použít video někoho jiného třeba z YouTubu.

Zmiňte se o hlavních vkladech a záporech výrobku a nenechávejte si nic pro sebe. Pokud má produkt nějaké objektivní nedostatky, zmiňte se o nich. Klady a zápory produktu je dobré nějakým způsobem oddělit od ostatního textu, aby si čtenář mohl udělat rychlý vizuální obrázek o tom, jak si produkt stojí. Pro některé lidi je právě toto rozhodujícím jazýčkem na vahách při rozhodnutí zda koupit či nekoupit.

Na závěr přidejte také vlastní hodnocení a názor na produkt a odůvodněte proč by jste ho doporučili či nikoli. Na tomtě místě je také ten nejvyšší čas nasměrovat čtenáře k akci. Pravděpodobně už je rozhodnutý a pokud se rozhodne pro koupi, musíte mu nabídnout tlačítko s vaším affiliate odkazem na koupi produktu. Pokud hodnocený produkt nedoporučujete, můžete zmínit produkt, se kterým jste spokojený a který by jste doporučil a odkázat čtenáře právě tam.

A nyní se konečně dostáváme k poslednímu a velmi důležitému aspektu psaní recenzí, a to kde vaše recenze zveřejnit a nabídnout čtenářům.

Asi nejlepším místem, kde recenze psát je vlastní web nebo blog na vaší doméně. Pokud zatím vlastní web nemáte, můžete se porozhlédnout po jiných místech, kde by jste mohli vaše recenze zveřejnit. Pokud píšete a hodnotíte v angličtině, své články můžete ummístit na webech jako jsou Blogger.com, Hubpages.com nebo Squidoo.

U nás můžete své výtvory zveřejnit buď na placených webech nebo na free webech. Mezi free weby můžeme zařadit např. pisurad.cz, vasepr.cz, reklamniclanky.cz, prclanek.cz, volneclanky.czcotezajima.cz, propagujse.cz a další. Mezi placené PR weby můžeme zařadit třeba web placla.cz. Poohlédnout se můžete také po e-magazinech a dalších zajímavých webech, které se k vašemu produktu nějakým způsobem vážou a můžete se zkusit domluvit s jejich adminem na zveřejnění článku.

Další možností je Youtube, na kterém můžete zveřejnit své recenze. Youtube rozhodně doporučuji, protože lidé jsou od přírody líní a raději se podívají na video recenzi než aby si četli dlouhý článek jako je tento .) Nicméně doporučuji si vlastní web pořídit a začít umisťovat vaše recenze na něj.

Aby jste pro začátek něco ušetřili, můžu vám doporučit Wealthy Affiliate, kde získáte hosting i doménu zcela zdarma a mimo to je to jeden z nejlepších online programů, který vás naučí mnoho ohledně toho, jak vydělat na internetu peníze. Zapojit se do Wealthy Affiliate můžete zde.

A jak zařídit to, aby byli vaše recenze na internetu vidět? To je ta nejdůležitější otázka, protože bez toho si vaši recenzi na webu nikdo nepřečte, nikdo neklikne na váš odkaz a vy tak nevyděláte žádné peníze. Vracím se k tomu stále dokola, ale opět i tady musím říci že návštěvnost vašeho webu-vašich recenzí je alfou a omegou úspěchu. Kupodivu, v mnoha případech není zatím na webu velká konkurence pro některá klíčová slova, z čehož můžete těžit.

Dobrý začátek je správný výběr nadpisu vašeho příspěvku. Funguje samozřejmě spojení názvu produktu a slova recenze. Jak jsem vám již napovídal, výborným pomocníkem je Google nebo Seznam našeptávač, který vám sděluje nejčastěji hledaná slova a slovní spojení. Řekněme, že budete hodnotit třeba Play Station 4, nadpis článku tedy může být Recenze PS4, nebo PS4 recenze, Play Station 4 recenze atd.

Pomůže vám to dostat se s vaším článkem ve výsledcích vyhledávaní na přední pozice. Můžete být kreativní a použít některá ze spojení z našeptávače nebo použít nějakou obměnu slova recenze. Krom slova recenze, můžete využít také anglické review, nebo slovíčko koupit, porovnání, hodnocení, scam, je to dobré, funguje, stížnosti atp.

Pokud máte k dispozici také kódové označení daného produktu, použijte i to. Opět vám to může pomoci k vyšší návštěvnosti. Uf, myslím že informací o tom, jak začít recenzovat produkty a vydělat na tom nějaké peníze jsem vám předestřel dostatek a nyní je už řada na vás, pokud se vám tato cesta výdělku na internetu zamlouvá, aby jste se vrhli do průzkumu a začali recenzovat produkty, které jsou vám nějak blízké.

Pokud cítíte, že by jste potřebovali ještě další informace, třeba to jak efektivně dělat SEO optimalizaci nebo další triky, zapojete se do Wealthy Affilite, kde se naučíte množství technik a postupů, jak být dnes na internetu úspěšný.

Přestaňte donekonečna pátrat po těch správných příležitostech

Také jsem dříve strávil spoustu času neustálým hledání té správné příležitosti, se kterou bych si konečně mohl na internetu vydělat peníze. Trvalo mi docela dlouho než jsem pochopil jaké postupy na internetu fungují, které nástroje používat a se kterými společnostmi je výhodné spolupracovat. Nakonec jsem ale přišel na to, jak je možné na internetu vydělávat a proto bych vám rád ušetřil čas a peníze a doporučil vám právě ty příležitosti, které mám osobně vyzkoušené a které fungují. Doporučuji ji vám jich hned několik, aby jste si mohli vybrat tu, která vyhovuje právě vám. Ušetřete si raději čas a začněte vydělávat s nejlepšími projekty, které jsem na internetu objevil. 

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář