Proč se stává video velkým miláčkem marketingového světa-

Proč se video stává velkým miláčkem marketingového světa?

Víte, proč je video tak oblíbené?

Video marketing byl jednohlasně zvolen jako jedna ze zářících hvězd na poli online marketingu nejen díky integraci v sociálních sítích a investicím od internetových gigantů. Video marketing získává životní prostor v marketingových plánech všech předních společností. Firmy se pomocí něho snaží lépe spojit se svými budoucími zákazníky, komunikovat s nimi a přeměnit je v platící klienty.

Nevěříte planým řečem? Tady jsou některé statistiky, které sílu a potenciál video marketingu dokazují.

Podple webu Syndacast bude 74% veškerého internetového trafficu z videa. Nejen to, studie a statistiky také ukazují, že použitím slova “video” v předmětu e-mailu zvýšíte pravděpodobnost jeho otevření o 19%CTR (proklikovost) o 65% a snížíte odhlášení z e-mailu o 26%. Podle Twitteru získává video a fotografie nejvíce re-tweetů.

Jaké byly nejvýznamnější faktory, které přispěli ke vzrůstající popularitě videa v posledních letech?

Facebook začal boostovat jeho video strategii

Minulý rok Facebook oznámil, že sledovanost videí na této platformě vzrostla ze 4 miliard na 8 miliard videí během sedmi měsíců. Takový ohromující nárůst v počtu shlédnutých videí během jediného dne samozřejmě neunikl pozornosti Facebooku. Ten si okamžitě uvědomil sílu a potenciál videa, které může Facebooku přinést ohromné peníze za reklamu, pobavit diváky a ještě více zvýšit sledovanost.

Minulý rok Facebook také spustil zobrazování v režimu PIP (obraz v obraze), které umožňuje diváků mít puštěné video a zároveň procházet zprávy a příspěvky od přátel. Facebook také testuje dedikovaný video feed stream, díky kterému by diváci mohli nerušeně sledovat pouze videa od přátel v síti. Facebook je tedy v poslední době v budování video infrastruktury velmi aktivní a je na podnikatelích a marketingových studiích, jak tuto příležitost využijí.

Video je významné pro SEO

Videa mají přímý dopad na výsledky vyhledávání. Dnes už se velmi dobře ví, že obsahově bohatá média, která mimo běžné články využívají také třeba videa jsou vyhledávacím algoritmem Googlu upřednostňovány. Navrch k tomu je Google vlastníkem služby YouTube jistě hraje také nemalou roli v rostoucí popularitě videa.

Cílem Google je neustále vylepšovat vyhledávací algoritmus a nabízet zákazníkům co nejrelevantnější a nejzajímavější výsledky. Po zadání vyhledávací dotazu tak získáte výsledky s odkazy na různé formáty obsahu. A dnes, více než kdy jindy, můžete čím dál tím více video odkazů vidět na předních místech vyhledávání.

Uživatelská přívětivost

Dnes rozhodně není v digitálním světě nedostatek informací. Naopak. Na lidi se z každé strany valí giga a terabaity informací, které ani nemůžou zprocesovat. Video je jako závan čerstvého vzduchu ve světě umírajícím pod tíhou informací. Pro mozek je mnohem snazší zpracovat vizuální obsah mezi mořem textu. Zapůsobit a sdělit svoje poselství prostřednictvím videa je tak mnohem jednodušší.

Virální potenciál

Uživatelé mnohem pravděpodobněji budou sdílet video než ostatní formáty obsahu. Video spoty jsou skvělým nástrojem pro společnosti a podnikatele jak ukázat jejich vizi, profesionalitu, zkušenosti, produkty, služby, život firmy a ostatní novinky.

Pokud se video povede a má virální prvky, šíří se poté internetem jako lavina a jeho dosah je obrovský. A stoupající popularita a zisky firmy jsou pak téměř jisté.

“Zabije” tři mouchy jednou ranou

Ať už se nachází zákazník v jakékoli fázi nákupního procesu (SEE, THINK, DO, CARE), video vám může pomoci. Pokud potřebuje uživatel vzdělávat, bavit, inspirovat, nebo mu chcete povědět více o vaší značce nebo vizi do budoucna, všechno můžete udělat prostřednictvím videa. Dnes velké procento lidí ještě předtím, než udělají nákupní rozhodnutí hledá např. video recenze produktů nebo služeb, které je zajímají. Explainer video zvyšuje podle statistik pravděpodobnost prodeje nové služby až o 46% a celých 96% uživatelů shledává video užitečným pomocníkem při rozhodování o nákupu.

Nejen to, celých 58% uživatelů považuje společnosti, které produkují videa za více důvěryhodné.

Videa přivádí návštěvnost a zapojují uživatele více do dění. Předávají informace efektivnějším způsobem než ostatní druhy obsahu a vytváří společnosti kredibilitu a důvěru v jejich produkty. Není proto překvapením, že se video stává čím dál tím více důležitým komponentem marketingového mixu.

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář