RECENZE RICHMOND BERKS

Richmond Berks – legální projekt nebo dobře vypadající Ponzi?

 

Jaké by to bylo mít kouzelný měšec? Podobný, jaký jsme mohli vidět v pohádce Tři veteráni? Vždycky by s ním stačilo jen zatřást a mohli bychom si koupit cokoli by nás napadlo. Určitě je to lákavá představa.

Dnes jsou takovým kouzelným měšcům podobné investiční projekty s vysokým zhodnocením. Stačí nějaké zlaťáky svěřit „správci měšce“ a za určitý čas z něj můžete vysypat několikrát více, než kolik jste do něj vložili.

Není to sice hned, ale pokud si chvíli počkáte, zlaťáky se vám úplně bez práce třeba ztrojnásobí. A nemluvím tady o několikaletém čekání. Peníze tito "správci" umí ztrojnásobit za několik málo měsíců.

Copak mají všichni nějaké kouzelné měšce?

To asi není úplně pravděpodobné. Tak jak to dělají? Nejsou to jen plané sliby? Bohužel, většinou ano. Bude to i případ Richmond Berks, investiční skupiny, která nabízí klientům zhodnocení 1,4% denně v pracovních dnech a 0,7% o víkendu?

Kdo je Richmond Berks?

Richmond Berks je investiční skupina, která se podle vlastních slov zabývá nákupem nemovitostí v aukcích a jejich následným prodejem s výrazným zhodnocením.

Přesněji se jedná o mezinárodní společnost s historií od roku 2008. Dva mladí podnikatelé John Richmond a Klint Berks se potkali na jedné aukci, kde se snažili přeplatit jeden druhého. O dva roky později s dalšími dvěma brokery založili společnost, která se specializovala na nákup nemovitostí v aukcích a jejich následný prodej na trhu.

Richmond Berks auction

V roce 2016 kvůli konfliktu zájmů pánové Richmond a Berks prodali své podíly ve společnosti a založili novou korporaci Richmodn Berks. Aby se jim podařilo zvýšit provozní kapitál, společnost implementovala „kooperační strategii“.

Díky ní může každý zájemce připojit svůj kapitál k nákupu nemovitostí a profitovat z následného rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou.

Zapojení nové strategie označilo bod zvratu ve vývoji společnosti a pomohlo k výraznému navýšení provozního kapitálu.

S tím, jak se do projektu přidávají noví  investoři, otevírají pro Richmond Berks nové vyhlídky, příležitosti a přístup k větším transakcím.

Jak je možné vydělávat s Richmond Berks

Abyste mohli aktivně participovat v programu Richmond Berks, je zapotřebí pracovat s tvz. Richmond Berks Dollars. Jedná se vnitřní měnu Richmond Berks, která má mimo RB nulovou hodnotu. Veškeré zhodnocení a transakce probíhají prostřednictvím RBD - Richmond Berks Dollar a Richmond Berk Bonus - RBB (o těch později).

V zásadě existují jen dva způsoby, jak je možné s Richmond Berks přijít k penězům.

První variantou je přímá investice. Společnost bude s vaším kapitálem nakupovat reality na nemovitostním aukčním trhu a následně je prodávat se zhodnocením.

Zhodnocení, kterého se můžete dočkat je 1,4% v pracovní dny, 0,7% o víkendu. Výnosy jsou odvislé od celkové profitability společnosti a Richmond Berks garantuje zhodnocení alespoň 1% denně.

Richmond Berks Earnings

Druhou možností jak s Richmond Berks vydělávat je affiliate program. Dvou úrovňová struktura nabízí odměnu ve výši 10% z investic přivedených lidí v první linii a 5% odměnu z investovaných prostředků z druhé linie.

Ještě je tady třetí, jednorázová možnost jak si připsat na konto u RB nějaké peníze. Jde o splnění určitých dobrovolných úkolů po vstupu do programu.

Jak se stát investorem v Richmond Berks?

Zapojit se do projektu Richmond Berks je zdarma. Zdarma se můžete registrovat také jako affiliate partner. Pro registraci do projektu stačí kliknou na tlačítko Sing up v pravém horním rohu.

Richmond Berks sing up

Po registraci získáte automaticky 10 dolarů v podobě RBB, které se denně zhodnocují 0,05%. Další RBB získáte, pokud splníte další úkoly, jako vyplnění profilu, sdílení na sociálních sítích atp.

Richmond Berks bonusy

Vložit prostředky a zakoupit RBD můžete pouze prostřednictvím elektronických peněženek, využít můžete také Bitcoin. K první investici můžete získat 3% navíc po vložení promo kódu.

Richmond Berks payment

Pokud si ale budete chtít své peníze vybrat, Richmond Berks vám z vašich zisků strhne 50%! Mírně řečeno přehnaný poplatek za to, že si vyberete své zisky. RB to omlouvá chabou výmluvou o zásahu do pracovního kapitálu. Stačilo by na výběr nastavit lhůtu třeba 48 hodin..

Richmond-Berks-withdrawal

 

Je vše opravdu tak, jak Richmond Berks uvádí?

Všechno začíná u pánů Johna Richmonda a Klinta Berkse. I přes velkou snahu se mi nepodařilo objevit žádné biografie těchto pánů, jejich profily nebo spojení s Richmond Berks. John Richmond je známý britský módní návrhář, ale s firmou Richmond Berks samozřejmě nemá nic společného.

Richmond je hlavní město Virginie a Berks kraj v Pensylvánii, nevím jestli to má na něco odkazovat ale každopádně nemožnost identifikovat majitele a tvůrce projektu je pro mne upozornění, že tady nemusí být něco v pořádku.

Doména richmondberks.com byla registrována společností HICHINA ZHICHENG TECHNOLOGY LTD, což je přední čínský registrátor domén. Vlastník, nebo skutečný provozovatel domény tak zůstává neznámý.

richmond berks whois

Na webu společnosti se mluví o tom, jak firma generuje zisky na realitním trhu. Nedozvíme se ale nic konkrétního o tom, na jakých aukčních serverech firma nakupuje, žádná čísla, statistiky nebo výsledky, kterými by dokázali podpořit svoje tvrzení.

Webové stránky projektu jako takové nejsou špatné a je vidět, že si na nich dali tvůrci docela záležet. Nenajdete tam žádné chyby, chybějící obsah nebo jiné nedodělky. Problémem je spíše věrohodnost zmiňovaných informací.

Můžete vidět fotky pracovníků Richmond Berks, ale do jaké míry se jim dá věřit? Některé obličeje jsou mi dost povědomé a připomínají mi fotky z fotobank.

V kontaktech jsou k vidění různé adresy tvz. representatives, kde figuruje i česká pobočka na adrese Antonínská 570/30 Veveří, 602 00 Brno. Ověřoval jsem na adrese, jestli se tam pobočka Richmond Berks nachází a tipněte si, co jsem zjistil. V objektu nemají o takové firmě ani tušení a v jejich budově nesídlí. Ani ve výpisu, který jde na internetu dohledat firma Richmond Berks LTD nefiguruje.

richmond berks adresa

Troufám si tvrdit, že stejné to bude i u ostatních adres.

Všechny finanční instituce, které se v USA zabývají finančním poradenstvím a nabízí zhodnocení aktiv, musí mít ze zákona licenci udělenou SEC (Security and Exchange Commision). Richmond Berks oprávnění pro finanční operace nemá, ačkoli to tvrdí.

 

Richmond Berks SEC

 

Nevím, jestli pro vaše rozhodnutí, zdali investovat své prostředky do Richmond Berks tyto informace stačí. Mě ano. Varovných signálů je víc než dost. Rozmyslete si dobře, jestli svěříte své peníze společnosti, která nehraje tuhle hru tak úplně fér.

!!! UPDATE 5/2017 !!!

Web je již nějaký čas nedostupný, tudíž je velmi pravděpodobné, že nastal starý známý scénář. Majitelé zmizeli i s penězi důvěřivých investorů a těm zbyli jen oči pro pláč. Celý projekt nevydržel ani 3 měsíce - typický příklad HYIPu.

Alternativa?

Je mi líto, že jsem mnoho z vás opět zklamal. Sám jsem byl na Richmond Berks zvědavý, ale po hlubší analýze je jasné, že jde o dost rizikovou hru.

Pokud hledáte investiční projekt se zajímavým výnosem, zkuste se podívat na Recyclix, skutečnou certifikovanou firmu zpracovávající plastový odpad. Máte možnost získat 14% zhodnocení za 1 recyklační cyklus, který trvá 5 týdnů.

Jestli byste raději tvořili viditelné hodnoty, koukněte se na infografiku na hlavní stránce, která vás nasměruje správný směrem.

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář