Twino

Twino - zahraničních p2p půjčky

Investice do p2p půjček jsou poměrně dost oblíbené a je to zase další možnost, jak naložit s vašimi přebytečnými penězi a získat tak pěkný úrok. Dnes mi v hledáčku uvízla společnost Twino, která zprostředkovává půjčky lidem v zemích střední a východní Evropy, tak se pojďme mrknout na její rychlou recenzi.

Twino je soukromá společnost zajišťující zprostředkování finančních půjček soukromým osobám a dnes působí již v 7 zemích. Vše začalo roku 2009, kdy společnost Twino, dříve známá je FineBay začala působit na Litevském trhu a od té doby se jí podařilo zprostředkovat úvěry v hodnotě přesahující 240 mil. EUR.

Roku 2011 vstoupila Twino na Polský a Český trh, roku 2013 následovalo Rusko, 2014 Gruzie a minulý rok nastartovalo Twino své podnikatelské záměry i v Dánsku a Mexiku. V roce 2015 spustilo Twino webovou investiční platformu, díky které má evropská veřejnost možnost investovat do nezajištěných spotřebitelských půjček domácností a získat z těchto investic zajímavý úrok.

Jak investovat do spotřebitelských úvěrů s Twino?

Jako zájemce o investici s Twino do spotřebitelských půjček musíte nejprve projít registračním procesem na stránkách společnosti, nahrát naskenované dokumenty (pas, občanský průkaz), vložit si na Twino nějaké prostředky a vybrat si půjčku, do které chcete investovat. Takto jednoduše jdou popsat prvotní kroky na Twinu.

S pomocí Twina můžete v současnosti investovat do spotřebitelských úvěrů uzavřených FinaBay Group (vlastníkem Twina) ve třech zemích, a to v Polsku, Dánsku a Gruzii.

Jak si vybrat úvěr, do kterého investovat?

Stačí se přihlásit do vašeho účtu a podívat se na všechny dostupné půjčky. Vyberte si úvěr který splňuje vaše požadavky, jako jsou např. délka splatnosti, částka, úroková sazba, období a očekávaný profit a na základě vašeho rozboru se rozhodněte kam své prostředky vložíte. Můžete si samozřejmě také vytvořit investiční portfolio v rámci Twino.

Pokud vašemu výběru vyhovuje více poptávaných úvěrů, můžete si poměrně rozdělit vaše prostředky a investovat je rovnoměrně do všech úvěrů, které jste si vybrali. Nemusíte do vybraného úvěru investovat striktní čásku, její výše závisí na vás. Jeden úvěr je tak třeba pokryt z jednoho zdroje, na druhou půjčku se může složit třeba 10 lidí. 

Co je to auto investice s Twino?

Twino nabízí zajímavou funkci a tím je auto invest. Tato funkce vám pomůže zautomatizovat a urychlit vaše investice s Twino. Auto invest funguje poměrně jednoduše, ale může nám investorům hodně ulehčit práci. Auto invest umí automaticky investovat do vybraných spotřebitelských úvěrů podle vámi zadaných kritérií.

Tento nástroj je kdykoli k dispozici, takže můžete kdykoli a odkudkoli kontrolovat stav vašeho účtu a vašich investic. Samozřejmě si můžete vybrat, zdali budete auto invest používat, můžete ho také dočasně vypnout nebo se můžete rozhodnout investovat pouze a jen manuálně.

Jak nastavit auto investice?

Opět, je to poměrně jednoduché. Jakmile se zaregistrujete a pošlete si na twino účet peníze které chcete investovat, stačí zadat vaše kritéria a funkce auto invest se pak už postará o vše ostatní. Řekněme, že si vložíte na Twino účet 1000 Eur. Poté si určete kolik budete investovat do jedné půjčky- řekněme 50 EUR a dále si stanovte úrok, za který jste ochotni peníze půjčit - řekněme 10-15 %.

Můžete si také zvolit dobu trvání úvěru, nebo její rozmezí, např. 10-12 měsíců. A v poslední řadě také můžete zvolit volbu reinvestice. Pokud tuto volbu zaškrnete, vaše výdělky se budou znovu reinvestovat do vašeho portfolia.

Záruka za vaši investici

TWINO garantuje odkup vaší investice včetně případných úroků, pokud je částka po splatnosti více jak 30 dní.

Investovat s TWINEM?

Důležitá otázka tedy zní, jestli je Twino vhodná investice. Asi bych Twino nedoporučoval úplným začátečníkům nebo lidem, kteří neovládají anglický jazyk. Pro něj existují i české alternativy, jako třeba Zonky nebo Bankerat.

Ale pokud máte volné prostředky a hledáte další možnost, jak je zúročit, Twino je jistě jednou z dobrých variant. Nemůžte zde čekat nějaké horentní úroky, ale procento k procentu sedá a postupně si můžete z úroků vybudovat slušný pasivní příjem.