video pod lupou

Video pro sociální sítě pod lupou

Jak má vypadat video pro sociální sítě?

Video pro sociální sítě nebo zkráceně „sociální video“ je tématem dnešní doby. Každý marketér, e-shop, nebo brand, který chce být vidět a chce být dlouhodobě úspěšný ve světě sociálních médií se dnes bez video obsahu neobejde.

Zapněte třeba Facebook a podívejte se kolik z prvních 20 příspěvků na hlavní stránce bude obsahovat video. Samozřejmě to nebude u každého stejné, ale ve většině případů budou dnes převažovat příspěvky s videem než bez něj.

Za poslední dva roky získalo sociální video obrovskou popularitu a jeho objem se násobně zvýšil.

Bezpochyby je dnes video nejpopulárnějším obsahem na sociálních sítích.

Je to přirozený vývoj.

Můžete se natočit klidně i na mobilní telefon, který má dnes každý a video na sociálních sítích může sklidit obrovský úspěch. Nechat si vytvořit perfektní animované marketingové video už dnes také není překážkou. Navíc je video perfektní nástroj pro upoutání pozornosti a zvýšení zájmu o váš projekt.

Ale co tedy vlastně to sociální video je? Jak vypadá, má nějaká specifika? Pojďme se na to podívat trochu blíž.

Video pro sociální sítě je krátké

Efektivní sociální video je velmi krátké, typicky netrvá déle než 60 vteřin. Není to příliš mnoho času pro vysvětlení hlubších souvislostí, podrobných analýz nebo detailních informací o chystaných projektech. Ale je to dostatek času aby jste vypíchli nejdůležitější bod nebo myšlenku, kterou chcete sdělit. Nejlépe zábavnou, informativní a emotivní formou.

Sociální video je zaměřené na konkrétní publikum

Sociální média jsou především o publiku, které vás sleduje a o publiku, které byste si přáli, aby vás sledovalo. Nové video příspěvky můžete sdílet svému publiku a pokud se mu bude líbit, je dost pravděpodobné, že ho rozšíří dále podobně zaměřeným lidem v jejich síti. Efekt může být obrovský a přitom vás tato reklama nebude stát ani korunu. Nezapomínejte, že video je na sociálních sítích nejsdílenějším obsahem.

Sociální video je designované pro sociální média

Může se Vám to zdát jasné, ale je potřeba zdůraznit, že sociální video je speciálně navržené pro platformy sociálních sítí. Televizní reklama se na Facebooku opravdu nechytá. Znamená to, že sociální video je optimalizované pro zobrazení ve webovém prohlížeči nebo smartphonu a navíc přizpůsobené přímo platformě, na které bude poté umístěno.

Současně s tím je video pro sociální média stručné, texty musí být dobře čitelné na všech zařízeních (PC, notebook, smartphone, tablet..) a jeho sdělení musí být jasné i s vypnutým zvukem.

Video pro sociální sítě má jeden hlavní cíl – zaujmout

Není to vždy úplně lehké, nejen video obsahu je čím dál tím více a prosadit se není snadné. Veškerý focus je ale potřeba zaměřit na to, aby video vyvolalo v divácích zájem a emoce. Cílem každého videa na sociálních sítích je vzbudit v divácích zájem a především emoce.

emoce

Jedině taková videa budou sbírat lajky, komentáře a sdílení jako na běžícím páse. Jakmile se podaří s videem zapůsobit na vaše diváky, organicky se rozšíří dále mezi potencionální followery a zákazníky. Ve zkratce, abyste na sociálních sítích zasáhli co největší publikum, vtipné a emotivní video je nejlepší cestou jak toho dosáhnout.

Nyní si můžeme konečně odpovědět na otázku z úvodu. 

Co je to sociální video?

Sociální video je jednoduše velmi krátké video (typicky do 60 vteřin) vytvořené pro umístění na sociálních sítích a speciálně navržené tak, aby získalo pozornost diváků a vyvolalo v nich (pozitivní) emoce, díky čemuž budou video sdílet dále.

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář