blog

Vlastní web nebo blog

Vydělávejte peníze na internetu díku vlastnímu webu nebo blogu

Založení vlastního webu nebo blogu zvládne dnes opravdu každý. Už nepotřebujete programátorské schopnosti jako tomu bylo dříve. V dnešní době si dokážete poradit i bez znalosti jazyku html, css, php, atd.

Na internetu existuje spousta společností, které vám stavbu webových stránek umožní velice jednoduchým a intuitivním stylem. 

Začít psát vlastní blog zvládnete pokud máte základní znalost práce s internetem, což věřím že má dnes u nás drtivá většina lidí krom batolat a důchodců, i když dnes už někteří senioři internet a PC ovládají skvěle.

senior na pc

Stačí doplnit text do příslušných kolonek, napsat na web nějaký obsah a je hotovo. Samozřejmě zjednodušeně řečeno.

Svůj web je potřeba udržovat stále aktuální, psát nové články, dělat recenze, doporučovat, být aktivní na sociálních sítích, věnovat se dalším marketingovým kanálům, vymýšlet jak stránky lépe monetizovat atd.

Psát blog je jako psát si deníček. Musíte být vytrvalí a občas poodhalit taky nějaké to malé tajemství.

Dnes nejvíc blogů běží na systému wordpress a není se čemu divit. WordPress je zdarma a zvládne i díky spoustě pluginů opravdu vše, na co si vzpomenete.

Stačí zakoupit hosting a doménu, třeba u Wedosu, který podporuje systém jako jeden z redakčních systémů právě wordpress. Z administrace ho stačí jen jednoduše nainstalovat a do pár minut můžete začít psát první příspěvek.

Díky návštěvníkům, kteří se na váš web dostanou můžete vydělat peníze.

Perfektním pomocníkem v začátcích pro vás může být kurz Jana Markela - Jak psát blog, kam se lidé vracejí v zástupech. Honza vás naučí, jak správně formátovat text, jak zdesetinásobit počet čtenářů jednoho a téhož článku a jak dosáhnout návštěvnosti sto a více unikátních čtenářů denně.

Posvítíte si také na to, jak do článků zapojit emoce a na psychologii sdílení – aneb proč lidé něco sdílejí a něco jiného ne. Na závěr dojde i na pravidla tvorby virálního obsahu a vyvrácení několika blogerských mýtů. Podívat se na kurz Jak psát blog, kam se lidé vracejí v zástupech můžete zde.

Možností jak monetizovat vaše stránky je poměrně dost, nicméně mezi ty nejvíce využívané patří především prodej zboží a služeb, infomarketing, affiliate marketing a příjmy plynoucí z reklamy.

Můžete nabízet produkty jak vlastní, tak produkty které nakoupíte třeba ve velkoobchodě za účelem prodeje na vašem webu koncovým zákazníkům. Na webu můžete nabízet svým potencionálním zákazníků různé druhy služeb.

Prodávat můžete také digitální produkty, mezi které patří např. software, licence, e-knihy, audio a video, vzdělávací programy, zájezdy atd. Jejich výhodou je, že odpadá jakákoli starost s logistikou, protože si je zákazníci mohou okamžitě stáhnout do svého počítače.

prodej e-knih

Myslím, že tato část je každému jasná a nemá dále cenu se o ní podrobněji rozepisovat.

Cokoli můžete prodávat v kamenném obchodě, můžete také prodávat na internetu. Jak jsem zmínil na internetu můžete prodávat i řadu věcí navíc, pro které je prodej v kamenném obchodě nevhodný, např. reklamu, marketingové služby, vzdělávací semináře a podobně.

Na vašem webu můžete také poskytovat informace, za které si vybraní členové rádi zaplatí, proto můžete zřídit třeba placenou členskou sekci, kde budete podávat jen ty nejlepší informace z vašeho oboru.

Celkově se můžete věnovat infomarketingu, o kterém bude řeč zase v některém z dalších příspěvků. Na vašem blogu můžete také např. psát o malování a jako placený bonus můžete zájemcům nabídnout vaše osobní lekce malování.

Opravdu ať je váš koníček a vášeň jakákoli, pokud ji děláte správně a s nadšením je možné ji prostřednictvím webu monetizovat.

Dalším pomocníkem k výdělku prostřednictvím vašich webových stránek nebo blogu jsou reklamy. A to v jakékoli formě. Pokud váš web přitahuje dostatečně velké publikum a návštěvnost stránek se pohybuje kolem 100 lidí denně +, můžete na váš web nasadit reklamy prostřednictvím Google Adsence, nebo českého Skliku.

ctr

Reklamy které se budou zobrazovat na vašich stránkách budou převážně souviset s tématem vašeho webu. Výdělky záleží především na návštěvnosti a proklikovosti.

Můžete se také stát partnerem různých firem poskytujících affiliate program a propagovat na vašem webu jejich služby či produkty. Jak sami vidíte, cest jak se dá prostřednictvím vlastní webové stránky vydělávat je dost a to jsem zde rozhodně neobsáhl všechny.

Přestaňte donekonečna pátrat po těch správných příležitostech

Také jsem dříve strávil spoustu času neustálým hledání té správné příležitosti, se kterou bych si konečně mohl na internetu vydělat peníze. Trvalo mi docela dlouho než jsem pochopil jaké postupy na internetu fungují, které nástroje používat a se kterými společnostmi je výhodné spolupracovat. Nakonec jsem ale přišel na to, jak je možné na internetu vydělávat a proto bych vám rád ušetřil čas a peníze a doporučil vám právě ty příležitosti, které mám osobně vyzkoušené a které fungují. Doporučuji ji vám jich hned několik, aby jste si mohli vybrat tu, která vyhovuje právě vám. Ušetřete si raději čas a začněte vydělávat s nejlepšími projekty, které jsem na internetu objevil. 

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář