výhody a nevýhody nákupu v zahraničí

Znáte výhody a nevýhody nákupu v zahraničí?

PR článek

V posledních letech lidé hledají různé způsoby, jak ušetřit peníze. Jedním z nich je nakupování zboží ze zahraničí, jako je oblečení, elektronika, věci pro sport, domácnost a mnohé další. V tomto článku se podíváme na hlavní výhody a nevýhody nákupu v zahraničí, které jsem zjistila z vlastních zkušeností a také zkušeností ostatních.

VÝHODY NAKUPOVÁNÍ ZBOŽÍ ZE ZAHRANIČÍ

Dospěla jsem k názoru, že tou největší výhodou nakupování zboží ze zahraničí je nízká cena. Jelikož většina zboží nakoupeného v zahraničí pochází většinou z první ruky (přímo od výrobce), jeho cena je mnohdy o polovinu nižší jak běžná cena v maloobchodě.

Skutečnost, že si lidé postupně uvědomují, že skoro veškerý dovoz spotřebního zboží pochází z Asie, přispívá k rozmachu nákupů v zahraničí i tak běžného zboží, které u nás naleznete na každém rohu.

china shop

A jelikož lidé začali v dnešní náročné době pociťovat potřebu obracet každou korunu a tím pádem hledat ty nejlevnější alternativy nákupů, rychlému vzrůstu právě této metody nakupování nic nebrání. A díky tomu se nákupy ze zahraničí stávají čím dál rozšířenějšími.

NEVÝHODY NAKUPOVÁNÍ ZBOŽÍ ZE ZAHRANIČÍ

Nevýhody v tomto ohledu bohužel převažují. Jako vše to má své pro a proti. Jednou z nevýhod je dlouhá doba doručení, zpravidla do 3 týdnů. Co případné vyřízení reklamace nebo vrácení zboží? Pak je tu krátká záruční doba, která se pohybuje od 90 dní do 1 roku.

Standardem, který poskytují tuzemští obchodníci a na který jsme již zvyklí, je záruka takřka na všechno spotřební zboží 2 roky.

Bohužel zahraniční dodavatelé často tento trend neuznávají, mnohdy nabízejí tak nízkou záruční lhůtu, která odrazuje mnoho lidí od koupi levnějšího, ale stejného výrobku. Jako další nevýhodu je třeba uvést řešení případné reklamace, která se odehrává na poli mezinárodní komunikace.

I přes vyspělost naší země má stále mnoho obyvatel problémy s komunikací v cizím jazyce (převážně v anglickém).

reklamace

Vyřešit kladně reklamaci zboží se zahraničními dodavateli může být často o nervy. Občas dodavatelé nechtějí komunikovat nebo případné odeslání zboží zpět na reklamaci je drahé a zdlouhavé.

A jak víme, dnešní doba je uspěchaná. A co když zboží přesahuje určitou hodnotu a je zapotřebí zaplatit DPH a CLO? Pokud zákazníka neodradí výše zmíněné nevýhody nákupu zboží ze zahraničí, tento problém však ve většině případů ano.

VHODNÉ ALTERNATIVY OBJEDNÁVÁNÍ ZBOŽÍ ZE ZAHRANIČÍ

Po napsání této části článku jsem si uvědomila, že nakupování zboží ze zahraničí je na jednu stranu čím dál více oblíbenější, ale nese s sebou mnoho potencionálních problémů, které je potřeba včas řešit a nejlépe najít vhodnou alternativu, jak se tomu všemu vyvarovat.

Jelikož vždy hledám způsoby jak řešit problémy, napadlo mne, zda by se tyto rizika dali nějakým způsobem alespoň minimalizovat, ideálně se jich úplně zbavit, přece jen ty ceny jsou super.

levně zde banner

Proto jsem pátrala na internetu a snažila se najít někoho, kdo by tyto problémy za mě vyřešil a já mohla jen v klidu a z bezpečí domova nakoupit. Po chvíli hledání jsem našla pár webů, které za Vás za poplatek (provizi) zboží objednají, případně pomůžou s vrácením či reklamací zboží v zahraničí a pomůžou s vyřízením CLA a DPH u dražšího zboží.

Většina webů má také české popisky zboží, což pomáhá lepší orientaci. Ale záruku 2 roky jako v ČR Vám zpravidla nikdo nedá.

A co třeba nechat si zaslat zboží na dobírku? O tom si můžeme nechat jen zdát. Tyto weby tedy vyřeší jen část problémů. Stále tu je směšná záruka, zboží se musí vracet či reklamovat v zahraničí a dobírku Vám také nikdo nenabídne a dodací doba stále dlouhá.

IDEÁLNÍ ŘEŠENÍ?

Pak jsme ale na Facebooku objevila skupinu Levně Zde.cz, kde za Vás zboží objednají, vyřídí clo či DPH, dají Vám záruku 2 roky a poštovné zdarma na cokoliv, dále zařídí platbu dobírkou a reklamaci či vrácení zboží řešíte přímo u nich v ČR, zboží stačí zaslat na jejich adresu do Opavy a oni se o Vše zdarma postarají.

To vše nabízejí v rámci jednoho poplatku, který je již započítaný v ceně nabízeného zboží, také veškerý popis u zboží mají česky.

Ale co mně nejvíce potěšilo, že na tomto webu cena zboží a poplatku za jejich službu byla většinou nižší oproti ostatním webům. Jen ta dodací lhůta je u nich stále 1- 3 týdny, ale s tím asi nikdo nic nezmůže, když zboží putuje přes půl světa převážně z Asie a USA.

Avšak i v této oblasti se snaží a na jejich stránkách v kategorii Do 3 dnů u Vás doma zákazník nalezne zboží skladem v České republice s garancí dodání do 3 dnů. „Hlavním konceptem e-shopu Levně Zde.cz je zprostředkování nákupů zboží z ciziny.

E-shop poskytuje výhodné nákupy zboží z ciziny se zárukou 2 roky, možnost platby dobírkou, vrácení zboží do 30 dnů bez udání důvodu a mnohé další. Navíc zde neřešíte DPH ani CLO a nemusíte bojovat s cizím jazykem a cizí měnou. Dále Vám Levně Zde.cz garantuje doručení zboží a jeho kvalitu, v opačném případě vrací peníze.“

Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI

Zní to lákavě? Také jsem nemohla prvně uvěřit, a proto jsem musela www.levnezde.cz vyzkoušet na vlastní kůži. A opravdu, všechny výhody, které nabízí, e-shop dodržel. Objednala jsem si hodinky na dobírku, které dorazili v dané lhůtě zcela v pořádku.

levně zde banner

Chtěla jsem vyzkoušet, jestli dodržují to, co slibují ve větším rozsahu. Jelikož mi hodinky přišli v pořádku, reklamaci zboží jsem vyzkoušet nemohla.

Zkusila jsem tedy vrácení zboží. Napsala jsem jim e-mail, co mám udělat pro vrácení zboží. Přišla mi odpověď, ať zboží zašlu na jejich adresu v Opavě a uvedu jim moje číslo účtu, aby mi mohli vrátit peníze. Po odeslání zboží jsem je také požádala o proplacení poštovného za zaslání hodinek na jejich adresu, jak mají uvedeno na jejich webu.

Po 3 dnech od odeslání mi potvrdili převzetí zboží a vrátili mi peníze za hodinky včetně mnou zaplaceného poštovného.

Vše dodrželi do posledního puntíku a já s nimi byla naprosto spokojená. Proto se je nebojím doporučovat dále. Vřele tedy doporučuji všem čtenářům, kteří chtějí nakupovat za super ceny z ciziny a bez zbytečných komplikací.

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář