Základní pilíře úspěšného affiliate marketingu

Žijete stále ve spěchu za každou korunou a jste už dost unavení z toho, jak šéf nedokáže ocenit vaši práci, nebo z vyčerpávajících pravidel, která jsou u vás v kanceláři nastavené? Nebo možná jen hledáte další zdroj příjmu? Ať už je váš důvod jakýkoli, pokud toužíte po solidním příjmu z internetu, který poputuje přímo na váš účet, affiliate marketing je jednou z rozumných a legálních cest, po které se vydat.

Co přesně affiliate marketing znamená? Affiliate marketing je technika a obchodní příležitost pro každého s podnikavých duchem, kdo touží poznat svět „pasivního“ příjmu proudícího skrze propagaci produktů druhých firem. Váš výdělek se nazývá provize. Jakmile zákazník nakoupí přes vaše doporučení, které se v affiliate marketingu děje nejčastěji pomocí affiliate odkazu, od partnera získáte za toto doporučení provizi.

win win win

Affiliate marketing je pro svůj koncept win-win-win velmi oblíbeným nástrojem a marketingovou technikou. Z affiliate marketingu těží všechny zúčastněné strany. Zákazník našel díky vašemu doporučení informaci, kterou potřeboval a dostal se na stránky prodejce kde zboží zakoupil. Prodejce je také spokojený, protože se mu zvyšují tržby a vy jste také spokojení, protože z tohoto prodeje získáte třeba 20 % odměnu.

Pokud chcete dát affiliate marketingu šanci a vyzkoušíte si tuto techniku, mělo by vás zajímat jak být v tomto odvětví co nejvíce úspěšný. Rád bych vám tedy přinesl několik nejdůležitějších tipů, kterých je dobré se držet.

Vyberte si správně váš obor – vaši niku

Jeden z nejpodstatnější faktorů, které je potřeba uvážit při affiliate marketingu je výběr správných společností nebo produktů, které budete propagivat. Špatně vybraná nika může vaše úsilí jednoduše zhatit bez reálné šance na sebemenší úspěch, nebo naopak správná nika dokáže v relativně krátké době přinést zajímavé příjmy.

Pokud máte v určité oblasti výrazné znalosti nebo alespoň vášeň pro nějaké konání, celý proces výběru partnerského affiliate programu pro vás bude mnohem jednodušší a příjemnější. Začněte tedy se seznamem vašich zájmů nebo koníčků a uvidíte sami, jaké oblasti a konkrétní programy či produkty se nabízejí.

niche research

Sítí, které sdružují různé affiliate programy je celá řada a za jednoho bych zmínili affiliatekatalog.com, ve kterém najdete řádově stovky kampaní a produktů, které můžete jako affiliate partner propagovat.

Postavte si webové stránky, na které přivedete návštěvnost

Jedna z nejlepších cest jak vydělat nejvíce peněz v affiliate marketingu je pomocí dobře provedených webových stránek. Ujistěte se, že se lidé dokáží na vašem webu okamžitě zorientovat a že nastavené procesy přivádí cílenou návštěvnost ke kýženému cíli – tedy ke konverzi. Ať už je to získání refferalů do vaší sítě, vyplnění formuláře, nebo rovnou nákup přes váš affil odkaz.

Kvalitní přistávací stránka (landing page), která má jasné call to action (výzvu k akci) a vede návštěvníky aby udělali přesně to, co potřebujete má především kvalitně zpracovaný obsah a layout.

Ten můžete nabídnout v podobě textové recenze produktu, video tutoriálu, který návštěvníkům ukáže výhody a jak správně používat produkt a velmi jednoduchého formuláře pro zadání e-mailu (případně dalších iniciálů, jako je jméno, telefon atp.) Při prvním kontaktu ale vyžadujte naprosté minimum informací – tedy e-mail, případně e-mail a jméno.

Buildio macbook a iphone

Jako nejjednodušší nástroj pro stavbu jednoduchých i komplexních webových stránek doporučuji Buildio, skvělou platformu, která umí nejen moderní weby, ale také vám pomůže s marketingem díky integrovanému e-mailovému autoresponderu, video animátoru nebo facebookovým aplikacím. Jestli chcete mít nový web do večera hotový, celou platformu si můžete vyzkoušet zdarma tady.

Využijte síly nabídek zdarma

Možná to už zní trošičku jako klišé, ale pravdou je, že tato technika stále skvěle funguje. Užitečný obsah je přesně to, co byste měli využít jako magnet zdarma, který vám v důsledku přinese peníze. Jakmile nabídnete obsah zdarma, třeba video návod nebo krátký e-book a dostanete ho k těm správným lidem, výsledkem může být velký nárůst refferalů, kontaktů do databáze nebo přímých nákupů, ze kterých vám proudí provize.

Naučte se, jak získat cílenou návštěvnost na webové stránky

Nemůžete profitovat ze skvěle připraveného webu, bez ohledu na kvalitu obsahu a všech e-booků a reportů zdarma které nabízíte, pokud nedokážete na web přivést cílenou návštěvnost. Jak tedy přivést perfektně zaměřené návštěvníky na váš web? Oblastí, které byste měli věnovat pozornost je určitě offpage seo v podobě linkbuildingu. Skvělým způsobem je také využití blogování, nebo „prachobyčejného“ ústního doporučení, video marketingu, onpage seo optimalizace, e-mailového marketingu atd.

off page seo

Je vícero cest jak můžete úspěšně přimět lidi aby prošli vaší stránkou a udělali přesně tu akci, jakou potřebujete. Využít můžete obsahový marketing, guest posting, katalogy a různé oborové magazíny, ze kterých jde přivést lidi na vaši stránku. Můžeme také říct, že neodmyslitelnou a velmi účinnou součástí propagace jsou dnes sociální sítě.

Určitě vytvořte konkrétní stránku přímo pro propagovaný produkt a dejte o ni vědět ostatním přátelům na Facebooku, nebo se můžete zmínit o nové fanouškovské stránce třeba kontaktům z vaší e-mailové databáze. „Zlatým dolem“ jsou pak přátelé a kontakty, kteří vám pomůžou šířit váš vzkaz zase svým přátelům a relevantním kontaktům.

Tyto čtyři základní kroky a tipy jsou v podstatě nevyhnutelné a pokud je nevynecháte, bude pro vás jako pro affiliate marketéra opravdu těžké neuspět.

Autor příspěvku: aurin

Nadšenec do internetového podnikání, díky němuž může každý pracovat na vlastních snech, aby se dříve nebo později staly skutečností.

Napsat komentář